اخبار ورزشی

هشدار وزش باد به گلخانه داران و زنبورداران

هشدار وزش باد به گلخانه داران و زنبورداران
خانم‌ غلامی‌ گفت: با توجه به شرایط جوی کشاورزان نسبت به انجام عملیات مبارزه پیش رویشی با علف های هرز مزارع کلزا که در ابتدای شهریور کشت می شود، اقدام کنند.
به گفته او، تولیدکنندگان ماهی جهت جلوگیری از استرس ماهیان، هوادهی، پایش ارتفاع آب و اکسیژن محلول در آب را در دستور‌کار قرار دهند.
غلامی‌ می گوید: با توجه به وزش باد، گلخانه داران از استحکام سازه های گلخانه ای اطمینان حاصل کنند.
کارشناس هواشناسی‌ کشاورزی گفت: کشاورزان نسبت به عملیات شخم تابستانه جهت کشت پاییزه محصولات اقدام کنند و همچنین زنبورداران آب شرب نزدیک کندوهای عسل و مراقبت از کندوها را در دستور کار خود قرار دهند.
براساس اعلام مرکز پایش هواشناسی کشاورزی، مجموع بارش کشور از ابتدای سال زراعی ۱۷۶.۱ میلی متر و مدت مشابه سال قبل ۱۴۴.۸ میلی متر است که این امر افزایش ۲۱.۶ درصدی بارش نسبت به سال قبل و کاهش ۲۴.۶ درصدی نسبت به دوره نرمال بلندمدت را نشان می دهد.
بنابر نقشه های هواشناسی طی ۵ روز آینده در غالب نقاط کشور جوی آرام و پایدار حاکم است و در شرق و شمال شرق بویژه منطقه زابل وزش باد پدیده غالب است.
تا پایان هفته در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی دما رخ می دهد و طی روز آینده بویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات جنوب شرق سیستان و بلوچستان، ارتفاعات شرق هرمزگان و شرق خوزستان افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8228586/هشدار-وزش-باد-به-گلخانه-داران-و-زنبورداران

دکمه بازگشت به بالا