اخبار استان ها

جلسات قرارگاه اربعین حسینی در مرز مهران روزانه برگزار می‌شود

جلسات قرارگاه اربعین حسینی در مرز مهران روزانه برگزار
می‌شود
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: از این به بعد جلسات قرارگاه اربعین حسینی در مرز مهران به صورت روزانه برگزار می‌شود.

«حسن بهرام‌نیا» امروز،۱۱ شهریور در نشست ستاد اربعین حسینی در مهران با حضور مجتبی عبداللهی استاندار البرز، اظهار کرد: موکب های خدمات رسانی به زوار با توجه به خیل جمعیتی که در مرز مهران حضور یافته اند باید هر چه سریعتر فعالیت های خود را آغاز کنند.
 ویبا اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته جمعیت قابل توجهی در مرز مهران تردد داشته اند و لازم است که فعالیت موکب ها زودتر آغاز شود، یادآور شد: کمیته مشارکت های مردمی در راستای اختصاص اقلام و ارزاق مورد نیاز به مواکب اقدامات لازم را انجام دهد.
استاندار ایلام با بیان اینکه قرارگاه اربعین حسینی در مرز مهران دایر می شود، ادامه داد: مسئولان کمیته های مختلف استان در این قرارگاه عضو هستند و ریاست این قرارگاه بر عهده معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام است و اعضای قرارگاه تا پایان اربعین حسینی به صورت شبانه روز باید در مرز مهران حضور داشته باشند.
وی با بیان اینکه هماهنگی های لازم برای ورود اقلام و ارزاق مرتبط با اربعین حسینی از طریق آقای عباسی، معاون امور اقتصادی استاندار ایلام انجام می شود و هر گونه امکانات و تجهیزاتی که وارد استان می شود باید ثبت شده و در این خصوص ساماندهی لازم صورت گیرد.
بهرام نیا با اشاره به تلاش جهادی مسئولان استان در راستای فراهم کردن شرایط لازم برای تسهیل در تردد زوار اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: کار قرارگاه اربعین حسینی از امروز در مرز مهران آغاز می شود و لازم است مسئولان کمیته های ستاد اربعین حسینی در مرز مهران حضور داشته و اقدامات لازم را برای ارائه خدمات بیشتر به زوار انجام دهند.
«مجتبی عبدالهی»استاندار البرز نیز در این نشست اظهار کرد: اتفاقات خوبی در مسیر تردد زوار اربعین از ایلام به سمت مهران با حضور جناب بهرام نیا استاندار پرتلاش ایلام روی داده است و این در سایه همکاری و تعامل هر چه بیشتر مسئولان استان روی داده است.
وی گفت:  اربعین حسینی یک حرکت عظیم جهانی است و نماد اقدامات دولت سیردهم که بر محور شعار مردمی بودن است، در اربعین حسینی تجلی پیدا می کند و استان ایلام نوک این پیکان است و تبلور این مردمی بودن در فراهم کردن زیرساخت ها برای خدمات رسانی به زوار است.
استاندار البرز ادامه داد: رئیس جمهور محترم و رئیس دولت با شعار مردمی و خدمت به مردم بر ارائه خدمات شایسته به زوار عتبات عالیات تاکیدات ویزه ای شده است، ابراز کرد: این توفیق بزرگی است که در راه خدمات به زوار اربعین حسینی داشته باشیم و باید قدر این نعمت بزرگ را بدانیم.
عبداللهی با بیان اینکه پیشی بینی ها حاکی از آن است که بیش از ۵ تا ۶ میلیون نفر در حرکت بزرگ اربعین حسینی حضور خواهند داشت، گفت: کار بزرگی در حوزه اربعین حسینی انجام شده، امکانات خوبی فراهم شده است اما فرماندهی واحد میدان، نظم و انضباط و حضور قوی در صحنه و مدیریت لحظه ای را به کار بست تا کمی و کاستی های موجود را رفع کرد.
انتهای پیام 

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108619/جلسات-قرارگاه-اربعین-حسینی-در-مرز-مهران-روزانه-برگزار-می-شود

دکمه بازگشت به بالا