اخبار ورزشی

مهماندوست: ساعی روی لبه پرتگاه است/ باید به او کمک کنیم تا تکواندو به دوران اوج بازگردد

سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندوی آذربایجان، گفت: همه باید به ساعی کمک کنیم تا تکواندوی ایران به روزهای خوب خود بازگردد.

رضا مهماندوست در گفت‌وگو با ایسنا، درباره بازگشت مجدد به تیم ملی تکواندوی آذربایجان به عنوان سرمربی و این که قرارداد وی تا المپیک پاریس خواهد بود یا خیر؟ اظهار کرد: در آذربایجان نه قرارداد می‌بندند و نه دو طرف چیزی امضاء می‌کنند. هر زمان که به این نتیجه برسند با طرف مقابل نمی‌خواهند کار را ادامه بدهند، خیلی راحت و بدون مشکل او را کنار می‌گذارند و تا هر زمانی هم خوب کار کنی و رضایت داشته باشند به کار ادامه می‌دهی. البته این روش شاید بدی‌هایی داشته باشد اما محاسنی هم دارد مانند این که سرمربی هم هر زمانی که بخواهد و صلاح بداند می‌تواند خیلی راحت کنار بکشد و یا این که کسر مالیات از قرارداد هم ندارد. سال‌هاست بدون قرارداد با آذربایجان کار می‌کنم و در دور جدید نیز همین‌گونه است.
سرمربی تیم ملی تکواندوی آذربایجان، افزود: البته در رشته‌هایی مثل فوتبال و والیبال با سرمربی و دیگر اعضای کادر فنی مثل کشورهای دیگر قرارداد می‌بندند اما در تکواندو این کار را انجام نمی‌دهند!او با اشاره به این که رییس فدراسیون تکواندو آذربایجان قویا خواستار بازگشت او به تیم ملی شده است، گفت: او از وزیران دولت و از افراد صاحب نفوذ در کشور آذربایجان است. زمانی که فهمید من کنار کشیده‌ام بلافاصله با مسئولان تیم جلسه گذاشت و گفت اگر قرار باشد رضا دیگر سرمربی تیم ملی نباشد، دیگر تکواندو نداشته باشیم بهتر است. او قول حمایت کامل از برنامه‌های من و اعزام به مسابقات را داد و قرار شد مشکلات حل شود و امکانات لازم را برای تیم ملی فراهم کند.مهماندوست در پاسخ به این سوال که آیا پیش از بازگشت مجدد به تیم ملی آذربایجان، مذاکره‌ای با مسئولان فدراسیون ایران برای قبول هدایت تیم ملی ایران داشته است یا خیر؟ گفت: پیشنهادی به من داده نشد و تماسی هم نگرفتند. از سویی با توجه به حقوقی که من از آذربایجان می‌گیرم و حتی راضی به نیمی از آن هم بودم، احتمالا فدراسیون به‌خاطر مشکلات مالی توان پرداخت آن را ندارد. البته آن‌ها می‌توانستند تماس بگیرند که اصلا با چه مبلغی حاضر به کار هستی اما خبری نشد و من هم نمی‌توانستم بیکار بمانم. از سوی دیگر فدراسیون با بیژن مقانلو تا جهانی مکزیک قرارداد دارد و این که در میانه راه قطع همکاری کنند، حرفه‌ای نیست و امری طبیعی است.
وی افزود: از این موضوع ناراحت نیستم چرا که انتخاب در ورزش حرفه‌ای کاملا موضوعی طبیعی است. این که صرفا به‌خاطر این که مردم طرفدار من باشند و رییس فدراسیون سریع قرارداد امضاء کند، نیست. او فقط ۳ ماه است که با مربیان تیم ملی قرارداد بسته و نمی‌تواند به سرعت با آن‌ها قطع همکاری کند چرا که این کار باعث تشنج و به‌وجود آمدن حواشی می‌شود.
مهماندوست در ادامه درباره موفقیت‌های تیم‌های رده پایه ایران، خاطرنشان کرد: ما در رده‌های پایه همیشه خوب نتیجه گرفته‌ایم اما مهم این است که این نفرات تا رده بزرگسالان بتوانند به موفقیت‌شان تداوم بدهند. ما ۷ طلای نوجوانان گرفته بودیم اما حتی یک نفرشان هم به رده بزرگسالان نرسید.او در ادامه بر لزوم حمایت از هادی ساعی، رییس فدراسیون تکواندو تاکید کرد و گفت: با توجه به نتایج سال‌های اخیر و کار دشوار تکواندو، ساعی به عنوان رییس جدید فدراسیون بر روی لبه پرتگاه حرکت می‌کند و همه ما باید به او کمک کنیم تا تکواندو به روزهای اوج خود بازگردد، در غیر این‌صورت با یک اشاره به پایین پرتاب می‌شود و این موضوع به ضرر تکواندوی ایران تمام خواهد شد. او نیز به دنبال موفقیت تکواندوی ایران و بازگشت تکواندو به روزهای اوج است.
مهماندوست در پاسخ به این سوال که آیا قصد دارد از مربیان ایرانی نیز در تیم آذربایجان استفاده کند یا خیر؟ گفت: از همان ابتدا بر اساس صحبتی که داشته‌ایم اجازه این کار را ندارم و از من خواسته‌اند فقط از مربیان کشور آذربایجان استفاده کنم. برای تکواندوی ایران آرزوی موفقیت دارم چرا که موفقیت آن‌ها به سود همه ما خواهد بود و از آن احساس غرور می‌کنم. مهم‌تر از آن نیز این است که مردم با افتخارآفرینی‌های تکواندو خوشحال می‌شوند.
انتهای پیام

سورس:
https://www.isna.ir/news/1401061108630/مهماندوست-ساعی-روی-لبه-پرتگاه-است-باید-به-او-کمک-کنیم-تا-تکواندو

دکمه بازگشت به بالا