اخبار استان ها

سیب “سرتخت” و “سربرزه” خارج از کشور طرفداران زیادی دارد

سیب “سرتخت” و “سربرزه” خارج از کشور طرفداران زیادی
دارد
ایسنا/کرمانشاه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صحنه پیش بینی کرد، امسال بیش از 15 هزار تن سیب درختی در این شهرستان تولید شود.

محمود ملکی‌نسب در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه شهرستان صحنه حدود 670 هکتار باغ سیب دارد، گفت: 58  هکتار از این سطح نهال بوده و هنوز به مرحله باروری نرسیده و مابقی بارور هستند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صحنه متوسط عملکرد باغات سیب در شهرستان صحنه را 25 تن در هکتار عنوان و پیش بینی کرد: امسال بیش از 15 هزار تن سیب درختی در باغات این شهرستان برداشت شود.
به گفته ملکی‌نسب همه ساله برداشت سیب درختی از باغات این شهرستان از اواخر خرداد ماه با برداشت سیب گلاب آغاز و تا آذر ماه ادامه می‌یابد.
وی ارقام سیب تولیدی در شهرستان را شامل سیب گلاب، سیب قرمز و زرد لبنان، گالا و … عنوان کرد و افزود: سیب قرمز و زرد تولیدی در منطقه سرتخت و سربرزه این شهرستان در کشور و حتی خارج از کشور صاحب برند است.
 وی با بیان اینکه عمده سیب درختی تولیدی در منطقه سرتخت و سربرزه راهی بازار تهران می‌شود، گفت: بخشی از سیب تولیدی در این منطقه نیز به خارج از کشور صادر شده و در آن سوی مرزها طرفدار دارد.
 ملکی نسب با اشاره به عطر و طعم دلپذیر سیب سرتخت و سربرزه در شهرستان صحنه، گفت: محبوبیت بالای سیب این منطقه به دلیل شرایط جغرافیایی و آب و هوایی منطقه و نیز مهارت بهره برداران آن است.
 انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108635/سیب-سرتخت-و-سربرزه-خارج-از-کشور-طرفداران-زیادی-دارد

دکمه بازگشت به بالا