اخبار علمی پزشکی

اصلاح قانون آموزش عالی در دستور کار نیست/میانگین معدل دانش آموزان کشور ۱۱/۵ است

اصلاح قانون آموزش عالی در دستور کار نیست/میانگین معدل دانش
آموزان کشور ۱۱/۵ است
رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس درنظر دارد که قانون آموزش عالی را تقویت کند.اما اصلاح این قانون در دستور کار قرار نگرفته است‌.
به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا منادی در دومین روز برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها ‌پارک‌های علم و فناوری که امروز ۱۱ شهریورماه در مرکز پژوهش‌های صنعتی ایران برگزار شد،با بیان اینکه کسی که در سنگر وزارت علوم و ریاست دانشگاه است باید بداند چه مسئولیت مهم و ارزنده ای دارد، تصریح کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از جایگاه خاصی برخوردار است، تمام مسئولان دانشگاه‌ها باید نسبت به جایگاه و مسئولیت مهمی که برعهده دارند، آگاه باشند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص وضعیت تحصیلی دانش آموزان تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که میانگین معدل دانش‌آموزان در مدارس حدود ۱۱/۵ است. این افراد که دانشجویان بالقوه آینده هستند،لذا موضوع معدل باید در کانون توجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گیرد.

منادی با اعلام این خبر که هفته گذشته ۷ تا ۱۵ میلیون به حساب هر معلم پول واریز کردیم و خروجی آن افزایش کیفیت آموزش خواهد شد، خاطرنشان کرد: با قانون رتبه بندی معلمان قصد افزایش کیفیت را داریم.

وی با بیان اینکه بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۴۳ هزار میلیارد تومان است، توضیح داد: این بودجه در مقایسه با دانشگاه عربستان که بودجه آن ۷ میلیارد دلار است، بسیار ناچیز محسوب می‌شود. اگرچه این بودجه محدود است اما دستاوردهای علمی همانند اقدامات زمان کرونا مثل ساخت‌واکسن‌ها ریشه در توانمندی‌های وزارت علوم دارد.

این نماینده مجلس گفت: بزرگ‌ترین پروژه علمی کشور یعنی ساخت رصدخانه ملی ایران در ارتفاعات گرگش شهر کاشان هم از دستاوردهای وزارت علوم است.

انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108640/اصلاح-قانون-آموزش-عالی-در-دستور-کار-نیست-میانگین-معدل-دانش-آموزان

دکمه بازگشت به بالا