اخبار ورزشی

انتقاد از دیوید بکام به دلیل ویدیوی تبلیغی برای قطر در راه جام جهانی

دیوید بکام در ویدیویی از امکانات قطر برای جام جهانی تمجید کرد که این ویدیو با انتقادات زیادی همراه شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت insidesport، دیوید بکام ستاره پیشین منچستریونایتد، رئال مادرید و انگلیس در یک سری از ویدیوهای منتشر شده در وب سایت “قطر توریسم” ظاهر شده است که در آن هنر و غذاهای محلی قطر را مورد تمجید قرار می‌دهد و از یک کمپ بیابانی بازدید می‌کند و فریاد می‌زند: “اینجا برای من عالی است!”
ناظر حقوق بشر مستقر در لندن، بکام را به دلیل اشاره نکردن به سابقه وحشتناک حقوق بشر در این کشور مورد سرزنش قرار داد.
بکام سال گذشته قراردادی به ارزش ۱۵۰ میلیون پوند (۱۷۲ میلیون دلار) برای تبلیغ این کشور غنی از گاز خلیج (فارس) که میزبان جام جهانی امسال است، امضا کرد و به عنوان سفیر فرهنگی قطر منصوب شد.
این ویدیو از سوی دیوید بکام در انگلیس با واکنش بسیار زیاد مخالفان روبه‌رو شد و خیلی‌ها به انتقاد از ستاره پیشین انگلیس کردند.
هم‌چنین هلن بارنارد، مدیر تحقیقات و سیاستگذاری در بنیاد جوزف راونتری افزود: چنین توجیهات ضعیفی از سوی بکام و تمام باشگاه‌ها و ستاره‌هایی که از این رژیم پول می‌گیرند قابل قبول نیست.
عفو بین‌الملل در اوایل سال جاری از فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، خواست تا صندوقی ۴۴۰ میلیون دلاری برای کارگران «آزار دیده» در قطر ایجاد کند.
این ایالت کوچک از زمان اخذ میزبانی جام جهانی در سال ۲۰۱۰ در کانون توجه حقوق بشر قرار داشته است. منتقدان می‌گویند که پیشرفت قطر در دهه گذشته متفاوت بوده است و باید فشار بیش‌تری بر این کشور و فیفا اعمال شود.
قطر تعداد مرگ و میر کارگران مهاجر گزارش شده توسط برخی رسانه‌های بین‌المللی را تکذیب می‌کند و می‌گوید که از زمان انتخاب شدن برای میزبانی جام جهانی، مجموعه‌ای از اصلاحات را در مقررات استخدامی خود اعمال کرده است.
انتهای پیام

سورس:
https://www.isna.ir/news/1401061108651/انتقاد-از-دیوید-بکام-به-دلیل-ویدیوی-تبلیغی-برای-قطر-در-راه-جام

دکمه بازگشت به بالا