اخبار استان ها

جابه‌جایی ۶ روستای سدچایلی سرعت می‌گیرد/ تحویل ۳۹۰ هکتار زمین قطعی شد

جابه‌جایی ۶ روستای سدچایلی سرعت می‌گیرد/ تحویل ۳۹۰ هکتار
زمین قطعی شد
ایسنا/گلستان فرماندار مراوه تپه از تسریع در اجرای پروژه طرح کوچ سد چایلی در دولت مردمی خبر داد و گفت: تاکنون اقدام مؤثری برای جابه‌جایی اهالی این ۶ روستا انجام نشده بود.

لقمان قربانی در گفتگو با خبرنگار ایسنا گفت: یکی از سیاست های دولت سیزدهم تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام است که در همین راستا با توجه به بازدید استاندار محترم از پروژه سد چایلی، تعیین تکلیف آن در دولت سیزدهم در دستور کار قرار گرفت و تصمیمات جدی برای تسریع و عملیاتی شدن جابه جایی ۶ روستای سد چایلی اتخاذ شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون با گذشت ۱۵ سال هیچ اقدام موثری در خصوص طرح کوچ اهالی کاسه سد انجام نشده بود، تصریح کرد: خوشبختانه با دستور استاندار گلستان اجرای این مهم به عنوان پروژه اولویت‌دار در دستور کار قرار گرفت.
فرماندار مراوه‌تپه با تأکید بر اینکه طی روزهای گذشته بعد از برگزاری سه جلسه تحویل ۳۹۰ هکتار عرصه برای ساخت مسکن به بنیاد مسکن قطعی شده است، بیان کرد: همچنین با پیگیری بنیاد مسکن استان، طرح هادی سه سایت مذکور تایید شده است.
قربانی متذکر شد: در نشست اخیر که با حضور معاون امور عمرانی استاندار گلستان برگزار شد بر ضرورت تسریع در این امر تأکید شده و مقرر شد تا ۱۰ روز دیگر مسیر جدید جاده دسترسی به عنوان راه دسترسی به سایت بررسی و نظریه فنی آن اعلام شود.
وی با اشاره به اینکه قرار است تا ۲۰ روز دیگر ادارات خدمات رسان طرح های پروژه و  هزینه های آبرسانی، گازرسانی و برق رسانی را بررسی و اعلام کنند، افزود: همچنین در این جلسه مقرر شده که باتوجه به تحویل قطعی عرصه سایت و تصویب طرح هادی آن،  تا یک هفته دیگر پیمانکار زیرساخت سایت توسط بنیاد مسکن و آب منطقه ای مشخص شود.
به گزارش ایسنا، حدود ۴ هزار نفر از اهالی ۶ روستای «قربان پیکار»، «سوزش»، «ساری قمیش»، «شورجه»، «قره قاشلی» و «خوجه گلدی» شهرستان مراوه‌تپه گلستان ۱۵ سال است که به‌امید کوچ و ساخت سد چایلی بلاتکلیف مانده‌اند و این بلاتکلیفی برای بسیاری از اهالی این روستاها دردسرساز شده است، با روی کار آمدن دولت مردمی‌ و تأکید دولتمردان بر تکمیل پروزه های نیمه تمام، امید مردم این ۶ روستا برای حل مشکلات‌شان دوچندان شده است.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108649/جابه-جایی-۶-روستای-سدچایلی-سرعت-می-گیرد-تحویل-۳۹۰-هکتار-زمین

دکمه بازگشت به بالا