اخبار استان ها

خودسازی یکی از مایه‌های اصلی ارتباط با ائمه اطهار است

خودسازی یکی از مایه‌های اصلی ارتباط با ائمه اطهار
است
ایسنا/لرستان نماینده مردم لرستان در خبرگان رهبری گفت: خودسازی یکی از مایه‌های اصلی ارتباط با ائمه اطهار است.

آیت اله هاشم نیازی در آیین افتتاحیه طرح کشوری حامیم که امروز در دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد برگزار شد، اظهار کرد: اگر کسی در خط اسلام و قرآن و پیامبر و امامان و ولی‌فقیه وارد شد رستگار خواهد شد، برای خودسازی باید هرروز انس با قرآن داشته باشیم و از ارتباط با ائمه اطهار و امام حسین (ع) در زندگی دریغ نکنیم.
وی تصریح کرد: نماز اول وقت و گریه بر امام حسین (ع) و خواندن نماز شب از راه‌های رستگاری در دنیا و آخرت است.
نماینده مردم لرستان در خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: ارتباط با امام زمان (عج) را نیز مدنظر داشته باشیم که دعا برای ظهور امام زمان (عج) تأثیربخشی بالایی در زندگی داریم،
نیازی با بیان اینکه یاد امام زمان (عج) و توسل به آن حضرت باعث رفع مشکلات جامعه می‌شود، افزود: گریه برای امام حسین (ع) هر غم و غصه و ناراحتی را رفع می‌کند، اثر گریه برای امام حسین (ع) ماندگار و سرنوشت است.
وی با بیان اینکه کسی که با ائمه اطهار و امام حسین (ع) همراه باشد ثروتمندترین انسان عالم است، اضافه کرد: ارتباط با ائمه اطهار و امام حسین (ع) باعث نشاط و شادابی می‌شود.
نماینده مردم لرستان در خبرگان رهبری بیان کرد: دانشجویان با قرائت زیارت عاشورا نشاط و شادی را برای خود به ارمغان بیاورند، امام خمینی (ره) نیز شروع کار هر روزش با قرائت زیارت عاشورا بود.
نیازی ادامه داد: در مشکلات اجتماعی و فردی به ائمه اطهار نیاز داریم، ریشه همه خطاها دوست داشتن دنیا است اگر بتوانیم حب دنیا را از خود دور کنیم رستگار خواهیم شد.
وی اظهار کرد: ریشه همه غصه‌ها و اندوها حب دنیا است، اگر حب دنیا از دل بیرون برود هیچ ناراحتی و غصه‌ای نخواهیم داشت.
نماینده مردم لرستان در خبرگان رهبری تصریح کرد: برای عبور از عشق مجازی و پیوستن به عشق حقیقی باید از دنیا و رنگ و لعاب آن گذشت و راه راست را پیدا کرد، اگر بخواهیم راهی به محبت خداوند پیدا کنیم باید به سیره پیامبر و امامان و ولایت‌فقیه وارد شویم.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108661/خودسازی-یکی-از-مایه-های-اصلی-ارتباط-با-ائمه-اطهار-است

دکمه بازگشت به بالا