اخبار استان ها

ضعف در سرویس و نداشتن تمرکز یقه هر تیم والیبالی را می‌گیرد

ضعف در سرویس و نداشتن تمرکز یقه هر تیم والیبالی را
می‌گیرد
ایسنا/خراسان رضوی پیشکسوت والیبال خراسان رضوی گفت: باید سه عامل تنوع در حمله، ضربه به توپ با ارتفاع بالا و سرعت را در تیم تقویت کنیم تا بتوانیم در ادامه رقابت‌های قهرمانی جهان نتایج مطلوب بگیریم.

حسن ثانیان در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص عملکرد تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی مسابقات والیبال قهرمانی جهان  اظهار کرد: اگر قرار است در جمع برترین‌های دنیا باشیم باید ۳ عامل را مورد توجه قرار دهیم. یکی حمله کردن با ارتفاع بالا است که در تیم‌های مطرح دنیا این شیوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. مورد دوم تنوع دادن به شیوه‌های حمله کردن است، تیم‌های دیگر هم برای حملات خود از شیوه‌های تنوعی بهره می‌گیرند. مورد سوم هم بحث سرعت است که اهمیت زیادی دارد.
وی افزود: توجه به این ۳ عامل کلید موفقیت تیم ملی است. متاسفانه در بازی با هلند در فاکتور تنوع در حمله و سرعت ضعیف کار کردیم. در این بازی نتوانستیم شیوه‌های مختلف را پیاده کنیم و از بازیکنان سرعتی زن هم بهره‌ای نبردیم. از نظر آماری تیم ملی هلند در دفاع روی تور عملکرد بسیار خوبی داشت، علت این آمار هم تنوع نداشتن پاس‌ها و ضربات آخر بازیکنان ایران بود.
پیشکسوت والیبال خراسان رضوی خاطرنشان کرد: فقط در دست دوم در بحث تقسیم توپ و تنوع در پاس دادن پاسورها خوب کار کردیم، سرویس‌های خوبی هم زدیم و در نهایت توانستیم برنده این ست باشیم. چیزی که در ست چهارم دیدیم عجیب بود. تلورانس در بازی نداریم. در ست چهارم ۱۳ بر ۶ از هلند پیش بودیم و به طرز عجیبی چند امتیاز متوالی از دست دادیم و در نهایت هم ست را واگذار کردیم. در این گونه مواقع بازیکنان باتجربه باید تیم را آرام کنند و جو بازی را به نفع خودشان کنترل کنند، چیزی که در ست چهارم بازی با هلند ندیدیم. همچنین کادر فنی باید با بازیکنانی که روی نیمکت دارد، جریان بازی را تغییر دهد.
وی بیان کرد: مورد دیگر این است از تمام بازیکنان و پتانسیل تیم استفاده نمی‌شود. مثلا اگر جواد کریمی به مرز آمادگی نرسیده و مربی به استفاده از این بازیکن اعتقادی ندارد، چرا به این تورنمنت حساس دعوت شده است؟ زمانی که وادی دچار مشکل می‌شود آمدن کریمی کمکی به تیم نمی‌کند. در بازی‌های مهم بعدی باید تمرکز و انسجام لازم را داشته باشیم و باید بتوانیم تیم را به بازی برگردانیم.
پیشکسوت والیبال خراسان رضوی در خصوص بازی مقابل مصر نیز تشریح کرد: متاسفانه در بازی مقابل تیم ملی مصر همچنین مشکلاتی داشتیم. شاید بازیکنان با خود فکر کردند که مصر حریف آسانی است و به راحتی شکست می‌خورد، اما توانست یک ست از ایران بگیرد. در ساید اوت تنوع و سرعت حمله کم است و مقابل هر تیمی به مشکل می‌خوریم.  باید سعی کنیم تیم را از نظر روحی و روانی آماده مرحله بعد و مصاف با برزیل کنیم.  
وی با اشاره به ضعف طولانی مدت پست پاسور در تیم ملی پس از رفتن سعید معروف، عنوان کرد: با رفتن معروف خلاء شدیدی در تیم ملی به وجود آمد که هنوز هم از بین نرفته است. به نظر من می‌توان با دو پاسور مکمل تا حدی عملکرد بهتری در این پست داشته باشیم. با استفاده از یک پاسور تکنیکی و یک پاسور قدرتی در بعضی از بازی‌ها می‌توان خلاء نبود معروف را جبران کرد. در حال حاضر وادی به هیچ عنوان از هیچ نظر قابل مقایسه با معروف نیست. امیدوارم از این نسل جوان بتوانیم جایگزینی برای سعید معروف پیدا کنیم.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108704/ضعف-در-سرویس-و-نداشتن-تمرکز-یقه-هر-تیم-والیبالی-را-می-گیرد

دکمه بازگشت به بالا