اخبار استان ها

آبگیری ۲ سد لاستیکی غرب گیلان تا پایان سال

آبگیری ۲ سد لاستیکی غرب گیلان تا پایان سال
ایسنا/گیلان نماینده تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس، با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی سد لاستیمی ماسال و حدود ۷۰ درصدی سد لاستیکی تالش، عنوان کرد: امیدواریم تا زمستان امسال با حضور وزیر نیرو هر دو سد به بهره برداری برسد.

حسن محمدیاری، با اشاره به دغدغه نمایندگان مجلس درباره حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی، اظهار کرد: متاسفانه به دنبال حذف ارز ترجیحی شاهد آثار تورمی در بازار بودیم و مجموعه دولت به نحو شایسته آزادسازی قیمت کالاهای اساسی را مدیریت نکرد.
وی با بیان اینکه افزایش قیمت کالاهای اساسی موجب شد سفره مردم کوچک شود، افزود: علیرغم اقدامات انجام گرفته از سوی دولت شاهد بازگشت قیمت ها به شهریور ۱۴۰۰ نبودیم و لذا نمایندگان منتظر لایحه دولت برای تعریف ساز و کارهای مهار تورم و کاهش فشار بر مردم هستند.
نماینده شهرستان های تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی خبری باران، حذف ارز ترجیحی را منوط به اجرای کالابرگ الکترونیکی جهت بازگشت هزینه اضافی ناشی از گرانی به مردم دانست و خاطرنشان کرد: نظارت مجلس ادامه دارد تا ما به تفاوت قیمت ها به مردم باز گردد.
محمدیاری با اشاره وضعیت فاضلاب در شهرستان تالش، گفت: تکمیل شبکه جمع آوری و خطوط انتقال فاضلاب به طول ۱۸۵۰ متر و اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی و لایروبی و شست و شوی شبکه فاضلاب به طول ۳۴۵۰ متر و اعتبار سه میلیارد تومانی انجام شده است.
وی احداث تصفیه خانه فاضلاب تالش را نیازمند اعتبار ۳۵۰۰ میلیارد ریالی دانست که تاکنون تخصیص پیدا نکرده و گفت: اعتبارات مربوط به اجرای سد مخزنی ۱۰۰۰ مترمکعبی اسالم، اجرای خط یک آبرسانی به غرب دور در جریان سفر رئیس جمهور صد درصد تامین اعتبار شد.
نماینده تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس، این سه شهرستان را در حوزه مدیریت پسماند محروم دانست و اضافه کرد: ساحل زیبای قرق که محل تفرج است، از زباله پر شده و کارخانه کمپوست لیسار دارای مشکل است که باید محل جدیدی برای احداث آن تعریف شود.
وی از هماهنگی با وزیر نیرو جهت پرداخت مطالبات معوقه کارگران سد شفارود خبر داد و گفت: این سد کاربری کشاورزی، صنعتی و شرب دارد و لذا علاوه بر پرداخت مطالبات به دنبال تجهیز و راه اندازی کارگاه سد نیز هستیم.
محمدیاری با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی سد لاستیمی ماسال و حدود ۷۰ درصدی سد لاستیکی تالش، عنوان کرد: قرار شده تا پایان سال شاهد آبگیری سد لاستیکی ماسال با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی جهت تکمیل باشیم و امیدواریم با حضور وزیر نیرو ه ر دو سد به بهره برداری برسد.
وی اجرای کامل کاداستر و طرح هادی را موجب مهاجرت معکوس روستایی دانست و خاطرنشان کرد: تداخل زمین‌های ملی با اراضی روستایی از جمله مشکلات مردم در روستاهاست و افراد بومی باید بتوانند در زمین خود کشاورزی کنند و خانه بسازند تا هم اشتغال و هم معیشت آنان حل شود.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108695/آبگیری-۲-سد-لاستیکی-غرب-گیلان-تا-پایان-سال

دکمه بازگشت به بالا