اخبار استان ها

تسهیل در بازگشت زائران از مرزها با طراحی سامانه ۲۰۰۰۱۴۱

تسهیل در بازگشت زائران از مرزها با طراحی سامانه
۲۰۰۰۱۴۱
ایسنا/لرستان مسئول کمیته حمل و نقل ستاد اربعین حسینی لرستان گفت: برای تسهیل در بازگشت و عدم معطلی در مرزها، زائران عتبات عالیات به محض پایان زیارت، مرز ورودی را به سامانه ۲۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند.

مرتضی شیروانی با اشاره به انبوه زائران عتبات عالیات و ضرورت ساماندهی ناوگان جاده‌ای برای بازگشت این افراد بیان کرد: یکی از دغدغه‌های زائران در بازگشت از عتبات، پیدا کردن اتوبوس و مینی‌بوس است.
وی بیان کرد: به همین منظور با تدبیر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، یک سامانه پیامکی برای بازگشت راحت تر زائران از مرزها به استان محل اقامتشان طراحی شده تا در کمترین زمان بتوانند از خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
شیروانی افزود:  برای این کار، فقط کافی است زائران در پایان زیارت و شروع حرکت به سمت مرز، نام مرز ورودی خود مانند باشماق، تمرچین، چذابه، خسروی، شلمچه و یا مهران را به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند تا با توجه به حجم تردد در هر مرز تعداد ناوگان لازم در مبادی ورودی به کشور تامین شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: استان لرستان به عنوان معین مرز مهران آمادگی پشتیبانی و هماهنگی بازگشت زائران از این مرز را دارد و تدابیر لازم در این راستا اندیشیده شده است.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108691/تسهیل-در-بازگشت-زائران-از-مرزها-با-طراحی-سامانه-۲۰۰۰۱۴۱

دکمه بازگشت به بالا