اخبار استان ها

افتتاح تالار مرکزی ساری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

افتتاح تالار مرکزی ساری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد
اسلامی
ایسنا/مازندران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با استقبال استاندار وارد مازندران شد و تالار مرکزی ساری را افتتاح کرد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز، جمعه با همراهی سید محمود حسینی پور، استاندار مازندران، بابایی و زارعی نمایندگان مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، سلگی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، نوبخت فرماندار مرکز استان، حسین جوادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تالار مرکزی ساری را افتتاح کرد.
این مجتمع در زمینی به مساحت ۵ هزار و ۳۰۰ مترمربع و با زیربنای ۱۲ هزار و ۳۸۰ مترمربع ساخته شده و یکی‌ از مجهزترین مجموعه‌های فرهنگی و هنری کشور محسوب می‌شود این تالار دارای سه سالن با مجموع ظرفیت ۹۴۶ نفر شامل سالن نمایش با ظرفیت ۶۰۱ نفر، سالن سینما با ۱۸۷ صندلی و سالن موسیقی با ۱۵۸ صندلی است که با تجهیزات به روز و حرفه‌ای اجرا، به زیر ساخت‌های فرهنگی و هنری مازندران افزوده شده است.
این مجموعه علاوه بر این سه سالن، دارای فضاهای کارگاهی، اداری و آموزشی نیز هست که امکان تجمیع بخش‌های فعالیت‌های هنری مرکز استان در یک مجتمع را فراهم کرده و شامل ۴۷۶ مترمربع فضای کارگاهی و تمرینی، ۳۷۰ مترمربع فضای اداری و ۲۵۰ مترمربع فضای آموزشی است.
گفتنی است وزیر فرهنگ و ارشاد اِسلامی در ادامه سفر یک روزه به مازندران با جمعی از هنرمندان، فعالان حوزه فرهنگ و خانوده معظم شهدا دیدار خواهد کرد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108683/افتتاح-تالار-مرکزی-ساری-با-حضور-وزیر-فرهنگ-و-ارشاد-اسلامی

دکمه بازگشت به بالا