اخبار استان ها

اعزام خادمان موکب احمدبن‌موسی(ع) به مرز شلمچه

اعزام خادمان موکب احمدبن‌موسی(ع) به مرز شلمچه
ایسنا/فارس کاروان خادمین موکب احمدبن‌موسی(ع) شهرداری‌ شیراز طی آئینی برای خدمت‌رسانی به زوار حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به مرز شلمچه اعزام شدند.
فرماندار شیراز جمعه ۱۱ شهریور در این آیین بیان کرد: علت حضور در این مراسم خدا قوت به نیروهای خدوم شهرداری شیراز است.

به گفته لطف‌الله شیبانی؛ این اقدام شهرداری حرکت بزرگ و قابل ستایشی است که در یک مسیر توفیق به زائران امام حسین(ع) در آستانه اربعین خدمات‌رسانی می‌کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل بیت(ع) شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این آیین اظهار کرد: نیروهای شهرداری خادمان واقعی مردم هستند و خدمت‌رسانی آن‌ها به‌صورت مستقیم به مردم است.

او با اشاره به خدماتی که نیروهای شهرداری به شهروندان ارائه می‌دهند، افزود: مجموعه اقدامات نظافت شهر، ایمنی شهر و جلوگیری از بروز حوادث آتش‌سوزی، آب‌رسانی به فضای سبز شهری و سایر خدمات مستقیم به شهروندان باعث شده که نیروهای خدمات شهری خدمتی صادقانه برای شهروندان را در طول شبانه روز رقم بزنند.

به گفته محمدیان؛ خادمان شهر در قالب موکب احمدبن موسی- شاهچراغ(ع)‌ شهرداری این بار به‌عنوان خادمان زائران اربعین توفیق خدمت‌رسانی پیدا کرده‌اند، توفیقی که طی این چند سال گذشته  کسب شده است.

 رئیس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل‌بیت(ع) شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اعزام نیروهای شهرداری در قالب موکب احمدبن موسی شاهچراغ(ع) از دو هفته قبل آغاز شده بود و در این آیین تجهیزات و نیروها به مرز شلمچه اعزام می‌شوند. 

او خواستار شد تا از هم‌اکنون با برنامه‌ریزی و کار عملیاتی و زیرساخت برای ارائه خدمت‌رسانی باکیفیت‌تر به زائران امام حسین(ع) در سال آینده تلاش شود تا یادگاری از خدمت‌رسانی به زائران امام حسین(ع) توسط شهرداری سومین حرم اهل بیت(ع) به جا بگذاریم.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در پیامی به این آیین معنوی، با قدردانی از این حرکت معنوی و خدمت‌رسانی اظهار کرد: ما هرچه داریم از محرم و صفر است و این حرکت شهرداری شیراز تبلور یافته از حرکت اباعبدلله الحسین(ع) است، بنابراین قابل تقدیر و ستایش است و امیدواریم با این کار بزرگ خاطره خوبی در اذهان زوار امام حسین(ع) ثبت شود.

غلام‌رضا غلامی، معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز نیز به قدردانی از مردم ولایتمدار شیراز که در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان و بدرقه شهدا سنگ تمام گذاشتند، پرداخت.

او با اشاره به این موضوع که شهرداری شیراز طبق اعلام وزارت کشور عهده‌دار همه امور خدمت‌رسانی به زوار در موکب نقطه مرزی شلمچه است، بیان کرد: این افتخار و توفیق بزرگی است.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این موضوع که برنامه‌ریزی برای خدمات‌رسانی در این مراسم معنوی از ماه‌ها پیش آغاز شده است، افزود: مجموعه‌های شهرداری شیراز در معاونت‌های مختلف زحمات زیادی را برای خدمتگزاری به زوار حسینی در مرز شلمچه متقبل شده‌اند و امیدواریم در این رسالت بزرگ که توفیق الهی محسوب می‌شود، سربلند باشند.

غلامی با تشریح برخی از خدماتی که توسط شهرداری به زوار حسینی در مرز شلمچه ارائه می‌شود، بیان کرد: بیش از ۷۰۰ نفر از بخش‌های مختلف شهرداری شیراز اعم از آتش‌نشانی، پسماند، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک، معاونت فرهنگی، معاونت فنی و عمرانی و سایر بخش‌ها در این آیین پرشکوه اربعین خدمت‌رسانی حضور فعال خواهند داشت.

معاون شهردار شیراز اضافه کرد: عمده نیروهای اعزامی شهرداری شیراز به مرز شلمچه را پاکبانان غیور و زحمتکشی تشکیل می‌دهند که در گرمای ۵۰ درجه سانتیگراد به عشق سید و سالار شهیدان به زوار خدمت‌رسانی می‌کنند و بیش از ۲۰۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین شامل ۸۰ دستگاه اتوبوس، خودروهای آتش‌نشانی، آب‌پاش‌ها، خودروهای تخصصی آتش‌نشانی، جرثقیل و سایر امکانات در این محور مستقر خواهند شد.

او از خرمشهر به عنوان نماد مقاومت ایران اسلامی یاد کرد و گفت: شهرداری شیراز از ۱۰ روز پیش ۵۰ نفر نیروی پاکبان در این منطقه به منظور زیباسازی شهر مستقر کرده است و طی اقدامی جدید سه دستگاه اتوبوس با هدف ارائه خدمات پزشکی به زوار حسینی در مرز شلمچه توسط شهرداری شیراز به خدمت‌رسانی به زوار می‌پردازند.

سید مجتبی علوی اردکانی، دبیر ستاد اربعین فارس نیز از افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی زائرین نسبت به آخرین پیاده‌روی در سال ۹۸ خبر داد. 

او اظهار کرد: در ستاد اربعین استان فارس ۱۷ کمیته مختلف وجود دارد که جلسات این ستاد با حضور استاندار تشکیل و تاکنون هفت جلسه مهم و موثر داشته است تا تمام امورات مربوط به اربعین در استان فارس را پیگیری کند.

 دبیر ستاد اربعین فارس بیان کرد: در این راستا برای پیاده‌روی امسال اربعین برنامه‌ریزی شده تا جمعیتی حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار نفر از فارس در پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت داشته باشند که این تعداد تقریبا ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از آخرین پیاده‌روی اربعین در سال ۹۸ است.

علوی اردکانی با بیان اینکه شهرداری شیراز به عنوان رئیس کمیته خدمات شهری اربعین استان فارس تلاش‌های بسیاری را داشته است، گفت: این افتخار بزرگی است که شهرداری شیراز به همه زائرین در مرز شلمچه خدمات‌رسانی می‌کند.

او عنوان کرد: علاوه بر شهرداری شیراز که به عنوان بزرگترین موکب به‌نام حضرت احمد بن موسی(ع) در مرز شلمچه خدمات‌رسانی می‌کند، حدود ۱۰ موکب دیگر نیز از دیگر شهرستان‌های فارس به زائرین خدمات ارائه می‌دهند تا مراسم پیاده روی اربعین به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

دبیر ستاد اربعین فارس بیان کرد: ۸۵ موکب نیز در مسیر بین کربلا تا نجف و دیگر نقاط به زائرین خدمات‌رسانی می‌کنند.

انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108674/اعزام-خادمان-موکب-احمدبن-موسی-ع-به-مرز-شلمچه

دکمه بازگشت به بالا