اخبار استان ها

مسئولان معضل مسکن در آذربایجان غربی را مرتفع کنند

مسئولان معضل مسکن در آذربایجان غربی را مرتفع کنند
ایسنا/آذربایجان غربی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بر ضرورت تلاش حداکثری مسئولان در جهت رفع مشکل مسکن در استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید مهدی قریشی امروز ۱۱ شهریور ماه در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی امام خمینی(ره) شهر برپا شد، بااشاره به معضل مسکن در استان نیز گفت: معضل مسکن در استان جدی است مسیولان در این رابطه باید تدبیر کنند و از تجارب سایر استانها و کشورها استفاده کنند تا این مشکل حل شود.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خطاب به هیات دولت و مسئولان در خصوص تلاش حدی مدیران در جهت رفع مشکلات مردم،افزود:طبق فرموده رهبری در مباحث اقتصادی نباید مشکلات باعث شود کارها نیمه کاره بماند بلکه باید با استقامت کار را به اتمام برسند. 
امام جمعه ارومیه با گریزی به پروژه های نیمه تمام در ارومیه گفت: پروژه هایی در ارومیه شروع شده اما سالهاست با وجود هزینه و اعتبار صرف شده اما بی نتیجه باقی می ماند، لذا ضروری است این پروژه ها به اتمام برسند. 
نماینده ولی فقیه در استان بااشاره به فعالیت معدنی در استان و رتبه آذربایجان غربی در تولید ذخایر معدنی اظهار کرد: مسیولان استان به تبع تاکیدات رهبری در راستای رفع مشکلات معدنی بیش از پیش تلاش کنند تا مردم استان از ثمرات این نعمت خدادادی بهره مند شوند.
وی بااشاره به مشکلات تولید کنندگان و گلایه از عملکرد بانکها در رفع مشکلات سرمایه در گردش تولید کنندگان گفت: بانکها در عملکرد و پرداخت تسهیلات تجدید نظر کنند تا مشکلات تولید کنندگان حل شود. 
امام جمعه ارومیه با اشاره به پیاده رویی میلیونی اربعین حسینی و بازگشایی مرز تمرچین برای تردد زائران خاطر نشان کرد:خوشبختانه با تلاشهای مسیولان استانی، مرز تمرچین برای تردد زائران حسینی بازگشایی شد که در این راستا تمامی دستگاهها باید تامین زیرساختها و امکانات کمک کنند تا زائران به راحتی تردد کنند. 
حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه باید مسیولان به جد پیگیر حل مشکلات مردم باشند، افزود: مسئولان در خدمت به مردم باید خالصانه عمل کنند نه جهت نمایش و تعریف و تمجید باشد. 
بر لزوم شکرگزاری و توسل و دعا و تقویت ارتباط با خدا تاکید کرد وگفت: هرچه میزان مسئولیت مدیران بیشتر میزان ارتباطشان با خدا نیز باید بیشتر شود. 
وی در بخشی از خطبه عبادی نماز جمعه بر اهمیت موعظه و نصیحت در زندگی انسان تاکید کرد و گفت: موعظه در زندگی انسان بسیار مهم و تاثیر گذار است،همه باید به دنبال موعظه باشیم و در این امر استثنایی وجود ندارد چرا که همه، در اقشار مختلف جامعه به موعظه نیاز دارند. 
امام جمعه ارومیه با بیان اینکه انسان باید اهل پذیرش موعظه باشد، اظهار کرد: موعظه شنیدن از افراد فاضل و بزرگ را باید به یک سبک زندگی تبدیل کنیم.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108717/مسئولان-معضل-مسکن-در-آذربایجان-غربی-را-مرتفع-کنند

دکمه بازگشت به بالا