اخبار استان ها

اراضی ملی در شهر مریوان وجود ندارد

اراضی ملی در شهر مریوان وجود ندارد
ایسنا/کردستان مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: در داخل شهر مریوان اراضی ملی نداریم و این عمده‌ترین مشکل ما در این شهر است.

عرفان مرادی در جلسه‌ای کە به منظور بررسی راهکارهای تأمین زمین نهضت ملی مسکن مربوان در محل فرمانداری این شهر تشکیل شد، اظهار کرد: در شهر مریوان 13هزار و 339نفر در سامانه برای برخورداری از نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده که تاکنون 900 نفر انصراف داده و 2 هزار نفر نیز رد درخواست شده داریم.
مرادی اشاره کرد: برنامه ابلاغی و سهمیه شهر مربوان 9 هزار نفر است.
مدیر کل راه و شهرسازی کردستان افزود: 61نفر از ثبت نام کنندگان مرحله اول (اقدام ملی) واریز وجه کرده‌اند که در تپه موسک دو برای آن‌ها زمین تأمین شده است.
مرادی اظهار کرد: در داخل شهر مریوان اراضی ملی نداریم و این عمده‌ترین مشکل ما در این شهر است،لذا باید با همکاری و همفکری و تعامل همه دستگاه‌های مرتبط نسبت به حل مشکل و اتخاذ راهکارهای قانونی از جمله استفاده و تأمین زمین در شهرهای مجاور به عنوان تنها گزینه اقدام کنیم.
وی خاطر نشان کرد: از مدت‌ها قبل همکاران ما در کمیته تأمین زمین گزینه های مختلفی را مورد بررسی قرار داده که مناسب‌ترین آن‌ها تأمین اراضی مورد نظر در شهر کانی دینار در 5کیلومتری مریوان و استفاده از زمین شرکت شهرک‌های صنعتی بوده که هماهنگی‌های اولیه نیز با مدیران این شرکت انجام شده است.
در ادامه جلسه کیومرث حبیبی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: هدف همه ما خدمت به مردم شریف استان بوده و از جمله اولویت های هدف گذاری شده دولت مردمی تأمین مسکن اقشار مختلف است.
حبیبی با اشاره به عدم وجود اراضی ملی در شهر مریوان اظهار کرد: با توجه به مشکل کمبود زمین برای نهضت ملی در مریوان باید طوری عمل شود و راهکاری در نظر گرفته شود که رضایت و اقناع متقاضیان مورد توجه بوده و زمینی انتخاب شود که مناسب بوده و متقاضیان بتوانند از همه خدمات مورد نیاز برخوردار شوند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108714/اراضی-ملی-در-شهر-مریوان-وجود-ندارد

دکمه بازگشت به بالا