اخبار استان ها

برجام به خاتمه مطلوبی منتهی می‌شود

برجام به خاتمه مطلوبی منتهی می‌شود
ایسنا/چهارمحال و بختیاری امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به موضوع برجام و مسائل مربوط به توافق‌نامه، گفت: بهانه‌گیری‌هایی از سوی کشورهای طرف مقابل مشاهده می‌شود، اما به نظر می‌رسد این موضوع به خاتمه مطلوبی منتهی می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن فاطمی ۱۱ شهریورماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد اظهار کرد: در قرآن کریم آنچه برای شناخت خداوند مطرح شده نگاه کردن و توجه به آیات و نشانه‌های الهی است، یعنی با نگاه به آیات الهی به وجود عظمت پروردگار پی می‌بریم.
خطیب موقت نماز جمعه شهرکرد افزود: زمانی توجه خداوند به سوی بنده‌ای جلب می‌شود که انسان به طور کامل از ابزار مادی قطع امید کند، بنابراین اگر با این رویکرد وارد میدان شد آن زمان توجه پروردگار را به دنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به شرایط دعا، تصریح کرد: در حدیثی از امام سجاد(ع) نقل شده، حالت نفاق با برادران دینی، سوء نیت، بد ذاتی، دشنام دادن و مال حرام موجب اجابت نشدن دعای انسان می‌شود، به طوری‌که مال حرام بر گوشت و خون انسان تاثیر می‌گذارد و روح انسان بر این اساس رنگ و لعاب به خود می‌گیرد، یعنی نسبت به مسائل معنوی و دینی بی‌رغبت خواهد شد.
فاطمی تاکید کرد: زمانی‌که خداوند نعمتی را به انسان عطا می‌کند، لازم است حقوق واجب خود را بپردازد و تکلیف خود را ادا کند، زیرا شکرگزاری از نعمت‌های الهی امری واجب است.
امام جمعه موقت شهرکرد در ادامه با اشاره به موضوع برجام، بیان کرد: این برهه از تاریخ یکی از برهه‌های حساس به شمار می‌رود، اکنون این کشور مدت‌هاست مقابل کشورهای قدرتمند دنیا قرار گرفته و جانانه از حیثیت و منافع بلندمدت ملت ایران دفاع می‌کند.
وی گفت: منافعی که ارزش بسیاری داشته و همه برای به نتیجه رسیدن پای آن منافع ایستاده‌اند، البته در این میان بهانه‌گیری‌هایی از سوی کشورهای طرف مقابل مشاهده می‌شود، اما به نظر می‌رسد این موضوع به خاتمه مطلوبی منتهی می‌شود، بنابراین لازم است ملت ایران مسئولان را تنها نگذارند و حمایت‌ها ادامه داشته باشد.
امام جمعه موقت شهرکرد بیان کرد: کسانی که در مقام مسئولیت قرار دارند به دنبال منافع کشور بوده و هستی، حیثیت، جان و مال ملت ایران را با تمام قوا در نظر دارند، امید است این تاریخ همان تاریخی باشد که ایران را به رشد برساند و آرزوهای امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری و شهدا به وقوع بپیوندد.
وی در ادامه با اشاره به مراسم تشییع مرحوم آیت‌الله ناصری، گفت: ایشان یکی از چهره‌های محبوب و گرامی در زمان معاصر بودند، عالم جلیل‌القدری که ذکر و یاد بقیة‌الله(عج) یکی از خصوصیات شخصیت ایشان بود.
فاطمی ادامه داد: مرحوم آیت‌الله ناصری الگویی برای روحانیت بودند، عالمی که در اوقات نماز در کنار مردم قرار داشتند، در صورت امکان از کار مردم گره‌گشایی می‌کردند و هدایت و ارشاد جامعه را سرلوحه کارها قرار می‌دادند، به طوری‌که مردم اصفهان تحت تربیت این عالم به رشد و تعالی رسیدند.
امام جمعه موقت شهرکرد توضیح داد: در گذشته آیت‌الله دستغیب در شیراز بودند که نیم ساعت بعد از نماز مغرب و عشا به تفسیر می‌پرداختند و اکنون کتاب‌های چاپ شده از ایشان نتیجه پیاده‌سازی نوارهای سخنرانی است.
وی در پایان با اشاره به مناسبت‌های هفته، خاطرنشان کرد: یکی از این مناسبت‌ها سالگرد شهادت مرحوم رئیسعلی دلواری است که از متن مردم و در زمان جنگ جهانی دوم قیام کردند، در زمانی که دولت ایران اعلام بی‌طرفی کرده بود، انگلیسی‌ها خاک ایران را از جنوب اشغال کردند و این شخص تا مدت‌ها مقابل آن‌ها ایستادگی کرد و در نهایت شربت شهادت را نوشید.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108729/برجام-به-خاتمه-مطلوبی-منتهی-می-شود

دکمه بازگشت به بالا