اخبار استان ها

اولویت بندی، ضرورت اجرای کارآمد مصوبات سفر ریاست جمهوری است

اولویت بندی، ضرورت اجرای کارآمد مصوبات سفر ریاست جمهوری
است
ایسنا/مرکزی امام جمعه موقت اراک گفت: اجرای تمام مصوبات سفر ریاست جمهوری نیاز به زمان و اعتبار دارد، پس در این رابطه اولویت بندی لازم است تا بهترین اقدامات در بهترین زمان انجام شود و با اجرای این مصوبات در پایان دولت شاهد ایجاد تحول باشیم.
حجت الاسلام عبداللهی، امروز، یازدهم شهریورماه، در خطبه های نماز جمعه اراک با اشاره به شهادت امام حسن مجتبی(ع) و با بیان اینکه ایشان قربانی نفوذ توسط دشمن از طریق خانواده شد، افزود: بسیاری از ضربه هایی که می خوریم در عرصه های مختلف، از نفوذ است و دشمن می داند از کجا ضربه بزند تا نقشه های او به نتیجه برسد.

وی اظهار کرد: یکی از مناسبت های شهریورماه، روز پدافند هوایی است. پدافند از مهمترین یگان های چهارگانه ارتش است. قبل از انقلاب علیرغم اینکه شاه ژاندارم منطقه بود و امریکا توجه ویژه ای به شاه داشت و ایران را برای خود می خواست تا جاسوسی روس ها را بکند و از این جهت پدافند را تقویت کرد و آواکس را در اختیار ایران گذاشت و قول داد که فضای ایران را امن کند، ولی به هیچ وجه به وعده های خود عمل نکردند و موشک در اختیار ایران قرار نداد و گفت موشک خط قرمز ماست.

عبداللهی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب جوانان با فرمان امام کار را آغاز کردند، هم آموزش دیدند و هم دست به زانوی خودشان گرفتند و با تکیه بر باور امام به جوانان به جایی رسیدیم که فرمانده پدافند هوایی کشور به دشمن اخطار می دهد که نه تنها فضای خودمان امن است بلکه هزاران کیلومتر از غیر خاک خودمان هم مورد رصد ماست و اگر به ایران چپ نگاه کنند پاسخ خواهند گرفت، گفت: علیرغم هیاهوی اسراییلی ها، آنگونه که امروز در خبرها عنوان کردند، پروژه حمله هوایی به ایران به طور کلی منتفی است و این نتیجه ترس دشمن از جوانان این سرزمین است.

وی اظهار کرد: ای کاش همه قسمت های کشور اینگونه همچون نیروهای مسلح به میدان می آمدند و رسالت خود را تکمیل می کردند. امروز افتخار ایران، نیروهای مسلح کشور است.

عبداللهی گفت: در هفته گذشته که هفته دولت بود رییس جمهور و هیات دولت در هشتم شهریور به مناسبت هفته دولت خدمت رهبر رسیدند و مقام معظم رهبری به دولتمردان توصیه هایی کردند، اما این توصیه تنها مربوط به هیات دولت نیست، تمام کسانی که در ایران به مردم خدمت می کنند مخاطب این توصیه ها هستند و باید برای نتیجه گرفتن از تلاش ها از فرصت ها استفاده کنند.

وی اظهار کرد: هر کسی در هر جایی، در هر سنگری و پست و مقامی اگر به وظایف خود عمل کند و کار درست انجام بدهد و موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کند مملکت آباد می شود. کار درست و صادقانه و مخلصانه هم ذخیره عاقبت و هم خدمت به مردم است.

وی گفت: در رفع مشکلات مردم اولویت با مسائل مالی و اقتصادی است که مورد تاکید رهبری و خواسته همه مردم است. تورم ۶۰ درصدی شهریور پارسال امسال به ۴۰ درصد رسیده ولی همین ۴۰ درصد هم کمرشکن است و باید ترم به حداقل برسد تا بگوییم کاری انجام شده است. اگر موانع قانونی برای انجام کارها وجود دارد، باید قوانین اصلاح شوند و این بهانه قابل توجیه نیست. در مورد استان مرکزی نیز تاکید بر این است که مصوبات سفر نباید معطل بماند، کار باید جهادی پیگیری شود و اولویت بندی هم انجام شود.

عبداللهی افزود: از طرفی، انتظارات بیخود و اولویت هایی که دست چندم هستند نیز باید شناسایی شوند چرا که اجرای تمام مصوبات نیاز به زمان و اعتبار دارد پس اولویت بندی لازم است تا بهترین اقدامات در بهترین زمان انجام شود و با اجرای این مصوبات همه در پایان دولت شاهد ایجاد تحول باشیم.

وی همچنین با اشاره به روز تعاون اظهار کرد: به دلیل کمبود آب، وزارت جهاد کشاورزی شعار ممنوع کردن کشت های پر آب بر را مطرح کرده است اما گاهی در این حوزه افراط و تفریط می شود، بر این اساس در این زمینه وزارت جهاد کشاورزی باید اولویت سنجی کند.

عبداللهی با بیان اینکه اعتماد کشاورز نیز باید جلب شود، گفت: این طرح قبلا هم بود ولی چون نتوانستند اعتماد کشاورزان را جلب کنند، شکست خورد پس برای اجرای درست آن اعتمادزایی لازم است، همچنین نباید در این قالب افراط کرد، باید کار کارشناسانه کرد چون نیاز کشور را نمی توان نادیده گرفت. برخی محصولات خوراک اصلی مردم است و نمی توان به کل تولید آنرا ممنوع کرد چون سفره مردم ممکن است خالی تر شود.

وی اظهار کرد: مردم نیز در این خصوص همکاری کرده و به دولت اعتماد کنند و دولتی ها نیز با کار کارشناسی مستمر از ظرفیت آب موجود در کشور به بهترین شکل استفاده کرده و کمبودها را کنار بزنند تا با استفاده از اراضی موجود، رفع نیاز از کشورهای خارج کنیم و مجبور به واردات محصولات کشاورزی و نهاده ها و دانه های روغنی نشویم.

انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108725/اولویت-بندی-ضرورت-اجرای-کارآمد-مصوبات-سفر-ریاست-جمهوری-است

دکمه بازگشت به بالا