اخبار استان ها

موکب داران و خادمان اربعین بر ترویج مسائل معرفتی اقدام کنند

موکب داران و خادمان اربعین بر ترویج مسائل معرفتی اقدام
کنند
ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با بیان اینکه در آستانه اربعین هستیم گفت: موکب داران و خادمان اربعین باید بر ترویج مسائل معرفتی اقدام کنند.

به گزارش ایسنا- آیت الله مصطفی محامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان با تأکید بر توجه به امور فرهنگی در پیاده‌روی اربعین، عنوان کرد: کارهای فرهنگی که در مسیر پیاده‌روی قابلیت اجرا دارد را حتماً انجام دهید.
امام جمعه زاهدان در ادامه گفت: نهضت امام حسین (ع) یک نهضت سیاسی، اجتماعی، دینی و مذهبی بود.
محامی گفت: نهضتی که امام حسین (ع) براه انداخت که منجر به شهادت ایشان و یاران باوفایش و اسارت زنان و اهل بیت(ع) ایشان شد برای این بود که امت جدش را اصلاح کند و موجب تشخیص حق از باطل شود به طوریکه در هر زمان هرکس بتواند با توجه به این حرکت حق را از باطل تشخیص دهد.
وی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان هم خودشان می‌توانند در مراسم  پیاده روی اربعین حسینی شرکت کنند و هم میزبان زائران حسینی از کشور پاکستان هستند.
امام جمعه زاهدان گفت: جای امیدواری است با توجه به طرح‌هایی که در استان اجرا می‌شود و با ابتکاراتی که مردم استان از خود نشان می‌دهند و با سرمایه گذاری سرمایه گذاران خارج از استان موجب پیشرفت استان شود.
وی با اشاره به روز تعاون و فعالیت‌های این اداره کل افزود: با کمک این اداره و ادارات ذیربط باید سامانه ای تشکیل شود که هم افراد متقاضی کار با ثبت مشخصات و توانمندی‌های خود و هم افرادی که به نیروی کار احتیاج دارند در این سامانه ثبت نام کنند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108740/موکب-داران-و-خادمان-اربعین-بر-ترویج-مسائل-معرفتی-اقدام-کنند

دکمه بازگشت به بالا