اخبار استان ها

علم‌الهدی: امروز دیگر مردم همه شئونات زندگی خود را به بیگانگان گره نمی‌زنند

علم‌الهدی: امروز دیگر مردم همه شئونات زندگی خود را به
بیگانگان گره نمی‌زنند
ایسنا/خراسان رضوی امام جمعه مشهد گفت: یکی از موفقیت‌های دولت، خارج کردن مردم از حالت چشم‌انتظاری و نگاه کردن به دست بیگانگان بود تا براساس آن، دیگر مردم همه شئونات زندگی خود را وابسته به منعقدشدن یک توافق یا صدور یک بیانیه نکنند و بر داشته‌ها و تلاش‌های خود تکیه کنند.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی(ع) برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت حضرت رقیه (س) و همچنین سالروز شهادت سرلشکر محمود کاوه، اظهار کرد: در خطبه هفته گذشته تأکید شد که مقیاس ما در قضاوت عملکرد هر دولتی، شاخصه‌ها و مطالبات رهبری است و اگر دولتی برحسب خواسته‌های مقام معظم رهبری عمل کرد، می‌توان آن را موفق دانست؛ همان‌طور در دیدار اخیر رئیس جمهور دولت سیزدهم با رهبر معظم انقلاب نیز تصریح شد که دولت در تلاش یک‌ساله خود، توانسته اعتماد و امید مردم را به نظام و دستگاه‌های اجرایی احیا کند، مسئولان را از زیر کولر کنار و نشستن کنار کارتابل به میان مردم بیاورد و با احیای سفرهای استانی، بیش از ۳۰۰ مصوبه برای رفاه مردم به مرحله اجرا برساند و با صرف هزاران میلیارد تومان، گره از کار مردم باز کند.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در ادامه به تبیین شاخصه‌های موفقیت دولت پرداخت و خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب تصریح کردند که هرجا مشکل، بحران یا آفتی پیش آمد، این مسئولان دولتی بودند که اولین نفر در هر نقطه از کشور حاضر شدند و مردم آن‌ها را کنار خود دیدند. علاوه بر این، دولت سیزدهم توانسته است اختلافات میان قوا را رفع کند و اگرچه تا پیش از این گاهی اوقات برخوردهایی میان قوای سه‌گانه به وجود می‌آمد که باعث رنجش مردم بود، اما به بیان مقام معظم رهبری، دولت سیزدهم در ایجاد همدلی میان قوا نیز موفق عمل کرده است.
وی جوان‌گرایی را یکی دیگر از توفیقات دولت سیزدهم به بیان رهبر معظم انقلاب خواند و ادامه داد: با سپردن عرصه‌های تلاش به مدیران جوان و خوش‌فکر، دولت توانسته است از ابتکارات و مظاهر خلاقیت مدیریت جوان استفاده کند. افزون بر این، موفقیت ششم دولت سیزدهم، خارج کردن مردم از حالت چشم‌انتظاری و نگاه کردن به دست بیگانگان بود تا براساس آن، دیگر مردم همه شئونات زندگی خود را وابسته به منعقدشدن یک توافق یا صدور یک بیانیه نکنند و بر داشته‌ها و تلاش‌های خود تکیه کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، علم‌الهدی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب، اعراض از فرافکنی را دستاورد هفتم دولت دانستند و مایه خرسندی دانستند که مسئولان دولتی خود را مکلف به عمل و پاسخگویی می‌دانند و در پایان هر کار، عدم توفیق را به گردن سایر نهادها نمی‌اندازند.
امام جمعه مشهد سیاست خارجی و عمل طبق برنامه دولت در زمینه‌های فرهنگی را دو موفقیت دیگر دانست و گفت: اینکه ریل سیاست خارجی عوض شد و به جای اینکه کشورهای معارض، مقصد قطار دیپلماسی کشور باشند، همسایگان کشور به اوج تعامل، تفاهم و همکاری با ایران اسلامی رسیدند، موفقیتی است که ثمره مجاهدت‌های دیپلمات‌های انقلابی ما بوده است. در این عرصه باید تأکید داشت که برجسته کردن شعارهای انقلابی و خصوصاً شعارهای استکبارستیزی در دولت سیزدهم نیز یکی از توفیقات دولت بوده و مردم در عمل باور کردند که شیطان بزرگ، آمریکاست و آنچه از آمریکا اتحادیه اروپا به ما رسیده است، جز جنایت، ظلم و آدمکشی نبوده است.
وی خاطرنشان کرد: در نشست خبری اخیر رئیس جمهور، خبرنگاری از وی پرسید که آیا شما راضی هستید تا به نیویورک بروید و با رئیس جمهور آمریکا دست دوستی بدهید و رئیس جمهور ما با قاطعیت پاسخ منفی داد، به این خاطر بود که دست دوستی با آمریکایی‌ها، برخلاف نفع مردم ماست و تابه‌حال جز جنایت از آنان ندیده‌ایم.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان دولتی تأکید داشتند که از شعار اجتناب کنند و طبق برنامه حرکت کنند زیرا برخلاف اینکه برخی گمان می‌کنند که تفاوت‌های ظاهری سیره اهل بیت(ع) نشان از استقلال رویکرد هرکدام از حضرات معصومین دارد، اما از زمان بعثت نبی مکرم اسلام (ص) تاکنون هر آن چه از سوی اهل بیت (ع) صورت گرفته، طبق برنامه بوده و جریانی که انفعالی عمل کرده، جریان باطل بوده است؛ همان‌طور که هرچه در کربلا اتفاق افتاد، چه در حوزه شهادت و چه در حوزه اسارت نیز طبق برنامه صورت گرفت.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108738/علم-الهدی-امروز-دیگر-مردم-همه-شئونات-زندگی-خود-را-به-بیگانگان

دکمه بازگشت به بالا