اخبار استان ها

انسجام اسلامی و تقویت جبهه مقاومت؛ از مهم‌ترین دستاوردهای اربعین

انسجام اسلامی و تقویت جبهه مقاومت؛ از مهم‌ترین دستاوردهای
اربعین
ایسنا/خراسان جنوبی امام جمعه موقت بیرجند، انسجام اسلامی و تقویت جبهه مقاومت را از دستاورد اربعین عنوان کرد و گفت: اکنون به برکت انقلاب اسلامی یک انسجام به اسم جبهه مقاومت ایجاد شده که در مقابل دشمنان به زیبایی عمل می‌کند.

حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی، امروز ۱۱ شهریور در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه این هفته بیرجند به مهمترین مناسبت‌های هفته اشاره کرد و ضمن خدا قوت به دولتردان و تهنیت هفته دولت، اظهار کرد: شهید رجایی و باهنر از شهدای خدمتگزار نظام هستند که مظلومانه در آتش منافقین سوختند.
به گزارش ایسنا، وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان دولت سیزدهم، گفت: یکی از مهمترین نکاتی که رهبری فرمودند، موضوع  زنده کردن امید و اعتماد در مردم توسط دولت سیزدهم بود.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه ایجاد کردن اعتماد به اسلام و نظام و حرکت امامین انقلاب از نکات برجسته دولت مردمی است، افزود: سفرهای استانی دولت و حضور به موقع مسئولان اجرایی کشور در حوادث غیر مترقبه از نکات بسیار مهمی است که به مردم امید می‌دهد.
نوفرستی با اشاره به اینکه مسئولان کشور امروز پاسخگوی مسائل مردم ،آن هم با احترام و تکریم ارباب رجوع هستند، گفت: رقابت های منفی و چالش انگیز بین قوا در برخی دولت های قبل، وقت نظام و دولت ها را می گرفت، اما امروز سه رکن نظام با اتحاد و انسجام در پیشبرد اهداف انقلاب تلاش می‌کنند که این بسیار ارزشمند است.
وی افزود: برجسته کردن شعارهای انقلاب، توجه به تولید و اشتغال و ظرفیت داخلی و حضور در بین مردم و افزایش اعتماد مردم به دولت از دیگر نکاتی است که دولت سیزدهم به خوبی دیده می شود، اما با توجه به میراثی که از دولت قبل مانده است، نتیجه دادن تلاش‌های دولت زمان بر است.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه دولتمردان و مسئولان باید شکر نعمت توفیق خدمتگزاری به مردم را داشته باشند، اظهار کرد: تداوم حضور در میان مردم و جلوگیری از ورود به کارهای نمایشی از دیگر مواردی است که مقام معظم رهبری از دولت انتظار دارند.
نوفرستی افزود: امروز بیانات مقام معظم رهبری راهبرد اصلی دولت در نظام است اما در گذشته شاهد بودیم که برخی مسئولان در مقابل سخنان مقام معظم رهبری موضع می گرفتند، لذا امروز به این دیدگاه‌های دولتردان افتخار می‌کنیم.
وی با اشاره به رحلت آیت الله ناصری و آیت الله مصطفوی گفت: ایت الله ناصری را یک شخصیت اخلاقی و آیت الله مصطفوی را نیز افتخار استان خراسان جنوبی دانست.
امام جمعه موقت بیرجند همچنین به قیام خونین مردم در 17شهریور در تهران اشاره کرد و گفت: در این حادثه بیش از 5 هزار نفر در خون خود غلطیدن و زمینه پیروزی انقلاب را فراهم کردند.
نوفرستی شهادت عمار یاسر در سال 37 هجری قمری را از دیگر مناسبت‌های هفته پیش رو عنوان کرد و گفت: اسلام به این شخصیت ها که متحل زحمات و شکنجه های فراوان شدند، افتخار می‌کند.
انسجام امت اسلام؛ مهم‌ترین دستاورد راهپیمایی عظیم اربعین
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه تقوا نیز در مناصبات اقتصادی باعث طهارت مال مؤمنان می شود، اظهار داشت: قوم یزیدی آنقدر حرام خورده بودند که سخنان حجت خدا در روز عاشورا نیز بر قلب های آنها اثر نداشت، این از اثرات مال حرام در زندگی است؛ در دولت انقلابی مدیران باید افرادی باشند که قدرت پرستی و پول پرستی آنها را از ولی امر مسلمین دور نکند.
وی جریان اربعین و حضور میلیونی مردم در این مراسم را یک معجزه و فراتر از پیروزی انقلاب دانست و گفت: اولین دستاورد اربعین انسجام امت اسلام است همان که در قرآن بسیار تکیه بر آن کرده است و در سوره انبیاء و مؤمنون تاکید شده است.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه طبق آیات قرآن پیروان انبیاء یک امت هستند، افزود: وقتی امتی با تقوا زندگی می‌کنند، دل ها به هم پیوند می خورد و دل ها یکی می شود.
نوفرستی به پیوند عمیق بین قلوب زائران اربعین حسینی در عراق که از کشورهای مختلف در مراسم شرکت کردند، اشاره کرد و گفت: اربعین امام حسین علیه السلام گنگره عظیم ایثار، عشق، وحدت و فداکاری است که یک نعمت بزرگ است.
وی با بیان اینکه اتصال و وحدت امت اسلامی و بلکه امت‌های الهی در اربعین حسینی به خوبی دیده می‌شود، گفت: حرکت عظیم اربعین یک انسجام و وحدت بزرگی را در مقابل دشمنان نشان می‌دهد که باید تلاش کرد که هر سال با جمعیت عظیم تر برگزار شود.
نوفرستی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام در هشت سال دفاع مقدس با اتحاد خود برای نابودی انقلاب تلاش کردند اما جریان مقاومت نشان داد که می‌توان مقابل دشمنان حتی با دشت خالی ایستاد، افزود: قطعا جریان اربعین جبهه مقاومت را تقویت می کند.
وی با اشاره به اینکه راهپیمایی بیش از 25 میلیون نفری اربعین به مسلمان جهان، مستضعفین عالم و جبهه مقاومت امید می‌دهد تا خود را برای مقابله با صهیونیست‌ها آماده کنند، یادآور شد: اسلام دین سیاست، معنویت و اخلاق است، در حالی که دشمنان تلاش‌های فراوان برای جدایی دین از سیاست کردند که در همه اینها ناموفق بودند.
انتهای پیام 

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108736/انسجام-اسلامی-و-تقویت-جبهه-مقاومت-از-مهم-ترین-دستاوردهای-اربعین

دکمه بازگشت به بالا