اخبار استان ها

مدیران اقتصادی پیرو یک منطق باشند

مدیران اقتصادی پیرو یک منطق باشند
ایسنا/زنجان امام جمعه زنجان گفت: بخش تعاون بخش کارسازی است اما آن‌طور که باید مطرح نیست و روی آن کار نمی‌شود.

آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز (۱۱ شهریورماه) در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان، ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت رقیه (س)، با بیان اینکه روز پنجم ماه صفر مصادف با روز شهادت حضرت رقیه (س) است، اظهار کرد: یکی از شهدای قیام حسینی، حضرت رقیه (س)، دختر سه ساله امام حسین (ع) است که نقش به سزایی در تبدیل عاشورا به یک قیام تاریخی داشت.
وی ادامه داد: یزید، مست پیروزی بود اما پس از وقوع دو حادثه مهم پشیمان شد؛ یکی خطبه حضرت زینب (س) و دیگری  سخنرانی امام سجاد (ع) در مسجد جامع که جنایات بنی‌امیه را روشن کرد.
آیت‌الله خاتمی در ادامه با اشاره به فرارسیدن ۱۲ شهریورماه سالروز شهادت رئیس‌علی دلواری در مبارزه با انگلیسی‌ها است، تصریح کرد: رئیس‌علی دلواری قهرمان مبارزه با استعمار انگلیس بود و نام او به عنوان یک ظلم‌ستیز باقی مانده و در تقویم جمهوری اسلامی ایران نیز این روز به نام روز مبارزه با استعمار انگلیس ثبت شده است.
خطیب نماز جمعه زنجان با بیان اینکه ۱۳ شهریورماه روز تعاون است، بیان کرد: نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بر پایه سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی استوار است.
وی با اشاره به اینکه روحیه یاری‌گری و همیاری به منظور دست‌یابی به هدف یا اهداف خاص باعث ایجاد تشکل‌های تعاونی می‌شود، تشریح کرد: بخش تعاون بخش کارسازی است اما آن‌طور که باید مطرح نیست و روی آن کار نمی‌شود.
آیت‌الله خاتمی افزود: اقتصاد نیاز به سرمایه دارد و شرکت‌های تعاونی سرمایه‌های کوچک را پس از جمع‌آوری به بهره‌وری می‌رسانند. از طرفی، تعاون باعث هم‌افزایی و کارهای بزرگی می‌شود.
امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه در جهان امروز برای کسب توفیق در همه مسائل اقتصادی و فرهنگی باید همکاری وجود داشته باشد تا بتوان به مقاصد عالی دست یافت، خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولان اقتصادی باید یک منطق را دنبال و منسجم عمل کنند. مهم‌تر از همه اینکه در مسائل اقتصادی باید به یک نظر واحد و واضح رسید.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108735/مدیران-اقتصادی-پیرو-یک-منطق-باشند

دکمه بازگشت به بالا