اخبار استان ها

۳۲ قرارگاه دامپزشکی در استان‌های سراسر کشور تشکیل شد

۳۲ قرارگاه دامپزشکی در استان‌های سراسر کشور تشکیل شد
ایسنا/خراسان جنوبی مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: تاکنون ۳۲ قرارگاه استانی دامپزشکی در استان‌های سراسر کشور تشکیل شده است و ۹ دستگاه اجرایی در این قرارگاه محرومیت‌زدایی عضو هستند.

محمد مهدی خورشیدوند، امروز جمعه ۱۱ شهریور در مراسم آغاز رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در خراسان جنوبی، افزود: این قرارگاه‌ها با ۲ ماموریت ویژه تشکیل شده و مسئول و اعضای آن جهادگران دامپزشکی هر استان هستند.
به گزارش ایسنا، وی اظهار کرد: ماموریت اول قرارگاه محرومیت‌زدایی دامپزشکی، الحاق گروه‌های جهادی تخصصی در کشور به قرارگاه و پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن است.
مشاور رئیس سازمان دامپزشکی در احیا و توسعه جهاد دامپزشکی گفت: قرارگاه محرومیت‌زدایی دامپزشکی کشور رزمایش‌های تخصصی استانی، منطقه‌ای و ملی را انجام داده یا در دست انجام است.
وی با بیان اینکه سه هزار جهادگر در این رزمایش‌ها حضور پیدا کرده‌اند افزود: هدف‌گذاری ما حضور و فعالیت ۴۲ هزار نفر دامپزشک و پیراپزشک کشور در رزمایش‌های قرارگاه محرومیت‌زدایی دامپزشکی است.
خورشیدوند گفت: دستگاه‌های همکار در حوزه دامپزشکی، فعالیت‌هایی داشتند و همه این فعالیت‌های جهادی در قرارگاه طرح و برنامه‌ریزی می‌شود.
وی با بیان اینکه تمامی خدمات ارائه شده به دامداران رایگان است افزود: درخصوص ماموریت مبارزه با بیماری‌ها توفیقاتی حاصل نشده بود که با پیگیری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته در سازمان بهداشت جهانی رتبه ایران سبز شده و بین ۹ کشور سبز دنیا قرار گرفته‌ایم.
مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: تلاش بر این است محصولات دامی ایران به ۴۵ کشور انجام شود و بعد از ۶ سال ارسال محصولات طیور ایران به کشور عراق از سرگیری شده و نتیجه همه این تلاش‌ها خروجی امنیت غذایی، زیستی و ملی در کشور است.
رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در آستانه اجلاسیه ملی جهادگران با حضور بیش از ۱۶۰ جهادگر استان‌های مختلف کشور در حوزه تخصصی دامپزشکی از امروز (جمعه) در استان خراسان جنوبی آغاز شد. مراسم افتتاحیه رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور و جمعی از مسوولان و جهادگران در سالن غدیر بیرجند برگزار شد و گروه‌های جهادی به ۱۱۵ منطقه روستایی و عشایری استان اعزام می‌شوند.
انتهای پیام 

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108734/۳۲-قرارگاه-دامپزشکی-در-استان-های-سراسر-کشور-تشکیل-شد

دکمه بازگشت به بالا