اخبار استان ها

ضرورت تشکیل انجمن چاقوسازان زنجانی

ضرورت تشکیل انجمن چاقوسازان زنجانی
ایسنا/زنجان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، از پیگیری برای تشکیل انجمن چاقوسازان زنجانی خبر داد.

به‌ گزارش ایسنا و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، سید سعید صفوی روز گذشته (۱۰ شهریورماه) در دیدار با تعدادی از صنعت‌گران چاقوساز، خواستار تشکیل انجمن چاقوسازان زنجانی و نیز نمایش آثار فاخر صنعت‌گران چاقوساز در روز ملی چاقو شد و گفت: این حرکت گام مثبتی در راستای شناساندن اثر صنعت‌گران چاقوساز در استان و کشور است.
وی افزود: باید برای واگذاری زمین به چاقوسازان زنجانی و نیز فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب در مرکز شهر زنجان، احصای مشکلات صنعتگران چاقوساز، ایجاد زمینه فروش و بازاریابی محصولات صنایع‌دستی، حمایت از صنعت‌گران با اعطای تسهیلات کم‌بهره و نیز پیگیری موضوع بیمه آن‌ها از اولویت‌های کاری این اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان است.
صفوی اظهار کرد: برای ثبت ۱۶ دی‌ماه به‌ عنوان روز ملی چاقوی زنجان در حال تلاش هستیم که پیگیری‌های مستمر از طریق معاونت صنایع‌دستی زنجان در حال انجام است.
این مسئول بیان کرد: شرکت در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی و ایجاد ورک‌شاپ زنده می‌تواند صنعت چاقوسازی را به دنیا نشان دهد و بازارهای جدید را ایجاد کند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان خاطرنشان کرد: خدمت‌رسانی به صنعت‌گران، برگزاری دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی برای شاغلان فعال در رشته چاقوسازی، حمایت از صنعت‌گران و نیز توسعه بیمه صنعت‌گران و ارائه تسهیلات و وام‌های کم‌بهره به صورت ویژه برای چاقوسازان انجام می‌شود.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061108733/ضرورت-تشکیل-انجمن-چاقوسازان-زنجانی

دکمه بازگشت به بالا