اخبار سیاسی

وزارت امور خارجه پیگیر مساله حق‌آبه ایران از ارس باشد

وزارت امور خارجه پیگیر مساله حق‌آبه ایران از ارس
باشد
احمد علیرضابیگی در خصوص ضرورت پیگیری مساله حق‌آبه ایران از کشور ترکیه، گفت: امروزه حق‌آبه کشورمان از ارس تامین می‌شود و مشکلی برای تحصیل این مهم وجود ندارد.
نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین در دولت دهم سد ذخیره‌ای خداآفرین با میزان حجم یک میلیارد و هشتصد میلیون متر مکعب احداث شد تا در ایام زمستان آب ذخیره شود تا در ایام کشت و کشاورزی مورد استفاده قرار بگیرد.
وی ادامه داد: در این میان باید یادآور شد اجرایی شدن پروژه‌های بزرگ سدسازی ترکیه تهدید است، زیرا احساس می‌شود برای آب گیری آن سد‌ها آب و حیات رودخانه ارس مورد تهدید قرار می‌گیرد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه حوزه دیپلماسی کشورمان باید این مهم را به طور جدی پیگیری کند، افزود: امروزه پروژه‌های آبرسانی در استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل بر اساس آب رود ارس و ذخایر سد‌های احداث شده صورت می‌گیرد لذا اگر این آب قطع شود، شاهد بروز آسیب بزرگی خواهیم بود.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی سد ارس در آذربایجان غربی و سد خداآفرین در آذربایجان شرقی نیاز مردمان این مناطق و همچنین سد اصلاندوز آبرسانی دشت مغان را انجام می‌دهد لذا اگر تهدید شوند، زندگی و معیشت مردم را تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8229325/وزارت-امور-خارجه-پیگیر-مساله-حق‌آبه-ایران-از-ارس-باشد

دکمه بازگشت به بالا