اخبار استان ها

بانک‌های همدان از فردا ارز مسافرتی اربعین را توزیع می‌کنند

بانک‌های همدان از فردا ارز مسافرتی اربعین را توزیع
می‌کنند
ایسنا/همدان رئیس کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان همدان با بیان اینکه پرداخت ارز مسافرتی به زائران اربعین حسینی(ع) توسط پنج بانک استانی انجام خواهد شد، گفت: بانک‌های همدان از فردا ارز مسافرتی اربعین را توزیع خواهند کرد.

محمد طوماسی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در حال حاضر فقط دلار پرداخت می‌شود، اظهار کرد: بانک ملی از طریق سه شعبه و بانک صادرات در شعبه مرکزی، ارز مسافرتی پرداخت می‌کنند.
وی تصریح کرد: بانک‌های سپه، ملت و تجارت هنوز باجه‌ای برای پرداخت ارز مسافرتی اختصاص نداده بودند که این بانک‌ها نیز برای توزیع ارز اربعین باجه و کاربر اختصاص داده‌اند و از فردا توزیع را آغاز خواهند کرد.
رئیس کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان همدان خاطرنشان کرد: براساس اعلام بانک مرکزی بانک‌های عامل و صرافی‌های مجاز، مکلف هستند نسبت به پرداخت ارز اربعین به میزان هر متقاضی ۱۰۰ دلار به نرخ توافقی اقدام کنند.
طوماسی افزود: به منظور تسهیل در ارائه خدمات ارزی به زائران اربعین حسینی(ع) از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱.۶.۵ بانک‌های ملی،‌ سپه، ملت، تجارت و صادرات ایران نسبت به فروش ارز در سرفصل ارز زیارتی اربعین به میزان ۱۰۰ دلار به نرخ توافقی به هر زائر اقدام می‌کنند.
وی اظهار کرد: همچنین صرافی‌های دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی نیز در چهارچوب ضوابط ابلاغی و احراز هویت متقاضیان(کارت ملی، شماره تلفن همراه به نام متقاضی و کارت بانکی به نام متقاضی)، مجاز به فروش ارز در سرفصل ارز زیارتی اربعین به میزان هر متقاضی ۱۰۰ دلار آمریکا به نرخ توافقی هستند.
طوماسی با اشاره به اینکه براساس اعلام بانک مرکزی در کشور ۱۴ هزار زائر اربعین ارز مسافرتی دریافت کرده‌اند، یادآور شد: بنا به اعلام بانک مرکزی فروش ارز بابت سرفصل زیارتی اربعین حسینی(ع) هیچ‌گونه محدودیتی بابت فروش ارز مسافرتی در سال‌جاری برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061209407/بانک-های-همدان-از-فردا-ارز-مسافرتی-اربعین-را-توزیع-می-کنند

دکمه بازگشت به بالا