اخبار استان ها

باران در راه گیلان/ کاهش ۸ تا ۱۲ درجه ای دما

باران در راه گیلان/ کاهش ۸ تا ۱۲ درجه ای دما
ایسنا/گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: به تدریج از دوشنبه بعد از ظهر با نفوذ توده هوای ناپایدار به منطقه و شمالی شدن جریانات، ابرناکی و مه آلودگی، بارندگی و وزش باد همراه با روند کاهش دما مورد انتظار است.

محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد دانست و اظهار کرد: متوسط دمای هوای استان بین ۲۰ تا ۳۶ درجه سلسیوس در نوسان است.
وی افزود: نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم استقرار هوای گرم و پایدار تا یکشنبه در منطقه است؛ بنابراین غالبا آسمانی صاف، پاره ای از نقاط افزایش ابر و احتمال مه صبحگاهی و وزش باد جنوبی در ارتفاعات و دامنه ها و طی روز افزایش دما پیش بینی می شود.
مدیرکل هواشناسی گیلان از فعالیت سامانه بارشی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: به تدریج از دوشنبه بعد از ظهر با نفوذ توده هوای ناپایدار به منطقه و شمالی شدن جریانات، ابرناکی و مه آلودگی، بارندگی و وزش باد همراه با روند کاهش دما مورد انتظار است.
دادرس از کاهش هشت تا ۱۲ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: وزش باد شدید و نسبتا شدید و رعد و برق و تگرگ در مناطق مستعد پیش بینی می شود.
وی با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی، عنوان کرد: احتمال آبگرفتگی منطقه ای و بالا آمدن ناگهانی سطح آب و طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیلاب موقتی و منطقه ای و خسارت دیدن محصولات کشاورزی وجود دارد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/00062041020/باران-در-راه-گیلان-کاهش-۸-تا-۱۲-درجه-ای-دما

دکمه بازگشت به بالا