اخبار استان ها

تعاونی‌ها نهادی قدرتمند و عامل تحرک جامعه هستند

تعاونی‌ها نهادی قدرتمند و عامل تحرک جامعه هستند
ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی گفت: تعاونی‌ها نهادی قدرتمند و عامل محرک جامعه هستند.

محمد رضا حسین نژاد، صبح امروز در هفدهمین آیین تجلیل از تعاونی های برتر و شایسته تقدیر استان اظهار کرد: تعاونی ها می توانند سکاندار تولید استان باشند زیرا قدرت فوق العاده ای برای چرخش تولید و اقتصاد دارند.
وی با تاکید بر حمایت از مجموعه تعاونی های استان، افزود: باید باور این موضوع که تعاونی ها یک نهاد قدرتمند هستند در بین عموم مردم ایجاد شود؛ زیرا سرمایه های تعاونی ها عامل اصلی تحرک جامعه تلقی می شود.
وی گفت: بر اساس گزارش های ارائه شده ۵۰ درصد تعاونی های استان غیرفعال هستند لذا نهادینه شدن قدرت تعاونی ها در جامعه یک امری الزامی است که نیاز به حمایت از سوی دستگاه های اجرایی متولی دارد.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه باید در مسیر فعال سازی تعاونی ها قدم بیشتری برداریم، اضافه کرد: مقام معظم رهبری نیز توجه ویژه ای به موضوع تعاونی ها دارند؛ چرا که تعاونی ها می توانند در راستای نیازهای اساسی کشور قدم بردارند.
حسین نژاد تصریح کرد: احصاء نیازهای مورد نیاز کشور و تبدیل آن به برند و حرکت در مسیر تجاری سازی از اهداف و رسالت های مجموعه تعاونی هاست.
وی بر نقش مهم آموزش در قالب های مختلف و اطمینان بخشی به اعضای تعاونی ها از سوی هیات مدیره تاکید کرد و افزود: حرکت در مسیر این عوامل، پیشرفت و توسعه را رقم می زند.
گفتنی است در پایان این آیین با جمعی از مسئولان استانی از تعاونی های برتر و شایسته تقدیر استان تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061209415/تعاونی-ها-نهادی-قدرتمند-و-عامل-تحرک-جامعه-هستند

دکمه بازگشت به بالا