اخبار استان ها

پرداخت تسهیلات به تجار خراسان شمالی برای صادرات انگور و کشمش

پرداخت تسهیلات به تجار خراسان شمالی برای صادرات انگور و
کشمش
ایسنا/خراسان شمالی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از پرداخت تسهیلات به تجار این استان برای صادرات انگور و کشمش خبر داد.

عفتی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: طی جلسات و نشست هایی که با استاندار، اتاق بازرگانی و … برگزار شد، مقرر شد تا تجار فعال در حوزه کشاورزی شناسایی و سپس تسهیلات به عنوان سرمایه در گردش پرداخت شود تا اقدام به خرید و صادرات انگور و کشمش کنند.
وی با اشاره به اینکه تسهیلات در نظر گرفته شده از محل تبصره ۱۸ است، گفت: برای پرداخت این تسهیلات محدودیتی وجود ندارد و تدابیر لازم برای آن اندیشیده شده است.
عفتی افزود: پیش بینی می شود طی امسال ۱۶۴ هزار و ۵۰۰ تن انگور از تاکستان های این استان برداشت شود که ۹۰درصد از انگور تولیدی در این استان کشمشی و مابقی کلاهداری است.
وی ادامه داد: معمولا از انگور کشمشی برداشت شده از تاکستان های استان، حدود ۲۲ هزار تن کشمش تولید می شود.
این مقام مسئول بیان کرد: پیش بینی می شود در صورت حمایت تجار و بازرگان های بخش کشاورزی، حدود ۴۰ هزار تن انگور از این استان به خارج از کشور صادر شود.
وی تاکید کرد: در حال حاضر برای صادرات انگور و کشمش به خارج از کشور، هیچ محدودیتی وجود ندارد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: قرار بر این است تا طی امسال خرید تضمینی کشمش نیز از سوی دولت اجرایی شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مشکلاتی که در حوزه انگور این استان وجود دارد این است که زنجیره تولید، فرآوری و صادرات و برندسازی آن تکمیل نشده و همین امر موجب شده تا انگور خراسان شمالی به نام سایر استان ها عرضه شود.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061209437/پرداخت-تسهیلات-به-تجار-خراسان-شمالی-برای-صادرات-انگور-و-کشمش

دکمه بازگشت به بالا