اخبار استان ها

خانه در برخی نقاط گرگان متری ۷۰ میلیون/ گرگان دومین شهر گران کشور است؟

خانه در برخی نقاط گرگان متری ۷۰ میلیون/ گرگان دومین شهر گران
کشور است؟
ایسنا/گلستان مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گلستان با اشاره به افزایش فزاینده قیمت مسکن در برخی نقاط گرگان، گفت: قیمت خانه در برخی از نقاط این شهر به متری ۶۰ الی ۷۰ میلیون تومان رسیده است.

حسین علی‌قلی‌زاده صبح امروز شنبه ۱۲ شهریور در گفتگو با خبرنگاران، در پاسخ به این پرسش که آیا گرگان دومین شهر گران کشور از لحاظ مسکن است، اظهار کرد: در مجموع چنین موضوعی صحت ندارد اما در بخشی از شهر گرگان که قیمت هر متر مسکن ۶۰ میلیون تومان است چنین موضوعی صدق می کند، در محور ناهارخوران گرگان قیمت هر متر مسکن به ۶۰ الی ۷۰ میلیون تومان رسیده که به نظر می آید گرگان در این قسمت گوی سبقت را از دیگر استان ها و شهرهای گرگان کشور ربوده است.
وی با بیان اینکه تفاوت در قیمت مسکن به علل مختلفی بستگی دارد، افزود: شهر جلین از لحاظ مسافت فاصله زیادی با گرگان ندارد با این حال قیمت مسکن در این شهر بسیار ارزان تر از گرگان است، قیمت مسکن در این شهر متری ۶ الی هفت میلیون تومان خرید و فروش می شود حال آنکه هزینه ساخت و ساز یک واحد ۸۰ متری در گرگان با جلین تفاوتی ندارد، همچنین در گنبدکاووس قیمت مسکن ۱۵ الی ۲۵ میلیون تومان است اما در شهر نزدیک به گنبدکاووس و در نگین شهر و یا در آزادشهر قیمت مسکن ارزان تر است حال آنکه این فاصله عادی نیست.
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گلستان با اشاره به اینکه در حال حاضر در زیرپوست شهرهای گلستان اتفاقاتی می افتد و شهرهای ما به مرور ریزدانه می شود، تصریح کرد: به طور قطع این ریزدانگی و پوشش جمعیتی مشکل ساز می شود و به نظر می‌آید در سال های آینده  برای حل و فصل این مسائل باید میلیاردها تومان هزینه کرد.
علی‌قلی‌زاده در ادامه به تخلف در ساخت و سازها اشاره کرد و توضیح داد: متأسفانه ما روح نرم افزاری قانون را از شهرداری ها گرفتیم، در تبصره ۱۱ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ذکر شده که ارزش معاملاتی ساختمان به تصویب شورا می رسد، وقتی ارزش معاملاتی ۳۰ میلیون تومان است ما متری ۸۰۰ هزار تومان الی یک میلیون تومان جریمه ساخت و ساز مصوب می کنیم در این شرایط بازدارندگی قانون گرفته می شود.
وی با تأکید بر اینکه متأسفانه طرح اصلاح ماده ۱۰۰ در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است، متذکر شد: با این کار روح نرم افزاری قانون از شهرداری ها گرفته می شود و در این شرایط شهرداری فقط باید به صورت فیزیکی نسبت به تخریب واحدها اقدام کنند که این کار به مصلحت نیست.
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گلستان اضافه کرد: ما برای حل این معضل طرحی را ارائه کردیم که تا پایان شهریور ماه به شوراها ارائه می شود اما متأسفانه وقتی مسئله بازدارندگی جرایم مطرح می شود برخی از شوراها با ما مخالفت می کنند که امیدوارم با تحقق این همراهی، بازدارندگی به قانون و اجرای قانون بازگردد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061209446/خانه-در-برخی-نقاط-گرگان-متری-۷۰-میلیون-گرگان-دومین-شهر-گران

دکمه بازگشت به بالا