اخبار استان ها

تمدید بیش از ۲۷ هزار گذرنامه و صدور ۲۰ هزار برگه موقت اربعین در خراسان رضوی

تمدید بیش از ۲۷ هزار گذرنامه و صدور ۲۰ هزار برگه موقت اربعین
در خراسان رضوی
ایسنا/خراسان رضوی رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: تا کنون بیش از ۲۷ هزار گذرنامه در استان تمدید و بیش از ۲۰ هزار برگه موقت سفر اربعین صادر شده است.

سرهنگ امید نودهی امروز، ۱۲ شهریور ماه، در نشست خبری ستاد اربعین خراسان رضوی در استانداری اظهار کرد: از ابتدای هفته گذشته مقرر شد علاوه بر اداره گذرنامه، سالن ورزشی ثامن‌الائمه که در مجاروت این اداره قرار دارد، با کاربری دیگری برای تمدید گذرنامه‌های تاریخ اعتبار گذشته به کار گرفته شود. فقط ۲ ساعات ابتدایی صبح امروز ۲۰۰۰ گذرنامه تمدید شده است.
وی افزود: نزدیک ۲۰ هزار جلد برگه گذر موقت اربعین در دفاتر پلیس +۱۰ اقدامات انجام شده و از طریق پست استان ظرف ۷۲ ساعت آینده به دست زائران خواهد رسید. تقاضا می‌شود زائران از مراجعه و پیگیری‌های مجدد به دفاتر پلیس +۱۰ خودداری کرده و اجازه دهند به امور سایر مراجعه‌کنندگان رسیدگی کنیم.
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: روز گذشته بنا بر تدبیر فرماندهی انتظامی خراسان رضوی فرایند تمدید گذرنامه برای نمازگذاران نماز جمعه فراهم شد و حدود ۴۰۰ نفر از مجاوران و زائران نسبت به تمدید گذرنامه خود اقدام کردند.
نودهی یادآور شد: در این ایام فرماندهی انتظامی استان در بخش ترافیکی و انتظامی به زائران خدمات ارائه می‌دهد. پلیس‌ راه و پلیس‌ راهور نیز در محورهای مواصلاتی به زائران اربعین خدمات‌رسانی می‌کنند. همچنین در موضوعات انتظامی و برقراری امنیت زائران تمام پاسگاه‌های بین راهی و پاسگاه‌های مستقر در ترمینال، فرودگاه و راه‌آهن در آماده‌باش کامل قرار دارند.
وی بیان کرد: در مرز دوغارون به اتباعی که از این مرز به صورت ترانزیتی وارد ایران شده و به سمت عراق سفر خواهند کرد، زمینه ارائه خدمات فراهم شده است. در هفته آتی نیز با توجه به اینکه تعداد پروازهای فوق‌العاده افزایش پیدا کرده، همکاران ما در اداره‌ گذرنامه آمادگی ارائه خدمات مضاعف را نیز دارند.
رضوی، عضو کمیته خدمات شهری ستاد اربعین نیز در ادامه این جلسه عنوان کرد: در حال حاضر مدیریت کمیته خدمات شهری ستاد اربعین استان به شهرداری مشهد واگذار شده است. با توجه به تقسیم‌بندی که توسط ستاد اربعین کشور انجام شده، برخی اقدامات در کشور عراق به صورت عمده توسط کمیته خدمات شهری ستاد استانی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: یکی از اقدامات خدمات شهری استان حمل‌ و نقل زائرانی است که از مرز مهران قصد عزیمت به شهر نجف را دارند. برابر با تقسیم‌بندی‌های انجام شده این خدمات توسط ۱۳۰ دستگاه اتوبوس شهرداری مشهد ارائه خواهد شد.
رضوی اضافه کرد: در این موضوع علاوه بر ۱۳۰ دستگاه اتوبوس درون‌شهری ۵۰ دستگاه ادوات موتوری مخصوص نظافت نیز همراه کاروان است تا ارائه خدمات به خوبی انجام شود.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061209456/تمدید-بیش-از-۲۷-هزار-گذرنامه-و-صدور-۲۰-هزار-برگه-موقت-اربعین

دکمه بازگشت به بالا