اخبار استان ها

پیشنهاد تخصیص ۲۰ درصد تسهیلات تکلیفی به بخش تعاون

پیشنهاد تخصیص ۲۰ درصد تسهیلات تکلیفی به بخش تعاون
ایسنا/قزوین مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری قزوین گفت: در تسهیلات تکلیفی انتظار می‌رود برای تأمین مالی و سرمایه در گردش تعاونی‌ها بخشی از منابع استان را به تعاونی‌ها اختصاص دهیم لذا پیشنهاد می‌کنیم ۲۰ درصد از این اعتبارات به بخش تعاون تخصیص پیدا کند.

سعید زین‌آبادی، در هفدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان که ظهر امروز شنبه ۱۲ شهریور در سالن اجتماعات اداره کار برگزار شد، اظهار کرد: ضرورت و اهمیت بخش تعاون شکل‌گیری و نقش آن در توسعه از کلیدواژه‌هایی است که بسیار شنیده‌ایم. درگذشته توسعه کمی و تشکیل تعاونی در برنامه‌ها مورد تکلیف بود اما با اقدامات انجام‌شده، امروزه تقویت این حوزه و توسعه کیفیت و تقویت بنیان تعاونی‌ها در دستور کار قرارگرفته است.
وی افزود: اوایل انقلاب تعاونی‌ها توفیقات زیادی داشتند لذا امروزه این نقش باید پررنگ‌تر از آن دوران باشد؛ نقش و جایگاه تعاونی‌ها می‌تواند کمک‌حال کشور و اقتصاد باشد بنابراین باید به آن توجه جدی داشته باشیم.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری قزوین تأکید کرد: در هفته تعاون باید دغدغه‌های تعاون گران را بشنویم و در خصوص آن راهکار اتخاذ کنیم. با توجه به تمام محدودیت‌های نظام بانکی بیش از ۳۵ هزار میلیارد تسهیلات به تعاون گران اعطاشده که رشدی ۱۲ درصدی  نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است
وی با اشاره به اینکه، رشد تسهیلات، نشان از همراهی و همدلی نظام بانکی است، بیان کرد: در تسهیلات تکلیفی انتظار می‌رود برای تأمین مالی و سرمایه در گردش تعاونی‌ها بخشی از منابع استان را به تعاونی‌ها اختصاص دهیم لذا پیشنهاد می‌کنیم ۲۰ درصد از این اعتبارات به بخش تعاون تخصیص پیدا کند.
پرداخت ۷۲ درصد تسهیلات بانک توسعه تعاون به تعاونی‌ها
محمد یزدی سرپرست بانک توسعه تعاون قزوین نیز در این مراسم اظهار کرد: از ابتدای دولت سیزدهم ۸ هزار میلیارد تسهیلات پرداخت‌شده است که ۷۲ درصد آن برای تعاونی‌ها بوده است چون رسالت بانک توسعه تعاون به تعاونی‌ها است لذا انتظار می‌رود تعاونی‌ها نیز با این بانک تعامل داشته و این ارتباط دوسویه باشد.
لزوم توجه به نهضت مهارت‌آموزی در تعاون
حجت‌الاسلام سید محمود عرب مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان قزوین نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: نگاه دولت نسبت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تغییر کرده است؛ دولت نهضت مهارت‌آموزی را برای توسعه اشتغال مدنظر قرار داده است لذا ارتقاء مهارت اعضای تعاونی‌ها در دستور کار فنی و حرفه‌ای قرار دارد.
در پایان این مراسم از تعاونی‌های صنعت آذر پروژه نوین گستر، شرکت پردیس نقش ابریشم طلایی، تأمین نیاز دامداران اقلیم دشت قزوین، تعاونی مصرف جهاد کشاورزی، تعاونی تریلی‌داران البرز، اتحادیه شرکت‌های تعاونی صنعت دام‌پروری و کشاورزی متحد و رویش امید بوئین‌زهرا به‌عنوان تعاونی‌های برتر استان تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061209450/پیشنهاد-تخصیص-۲۰-درصد-تسهیلات-تکلیفی-به-بخش-تعاون

دکمه بازگشت به بالا