اخبار استان ها

کودکان محلات کم‌برخوردار در اولویت فعالیت‌های فرهنگی قرار گیرند

کودکان محلات کم‌برخوردار در اولویت فعالیت‌های فرهنگی قرار
گیرند
ایسنا/البرز معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با بیان اینکه طرح خدمت رسانی به محلات کم برخوردار در قالب چهارشنبه های جهادی و جمعه های خدمت در استان در حال انجام است، افزود: لزوم خدمت‌رسانی به کودکان و نوجوانان مناطق کم برخوردار که دسترسی به فعالیت های فرهنگی ندارند در اولویت همه مسئولان ذیربط قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، مرتضی ولی پوری درنشست برنامه ریزی هفته ملی کودک که با حضور جمعی از مسئولان نهادهای فرهنگی مرتبط با حوزه کودک و نوجوان در سالن جلسات حوزه معاونت سیاسی برگزار شد، ضمن تشکر از تلاش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز، اظهار کرد: موضوع کودک از موضوعات بسیار ظریف و حساس جامعه است.
وی افزود: معتقد هستیم کودک، نوجوان و جوان در مجموع سرمایه‌های اجتماعی جامعه تلقی می‌شوند و پایه های فکری و توان شخصیتی هر فرد در بزرگسالی در همان اوایل دوران کودکی و نوجوانی شکل می گیرد.
 ولی پوری تصریح کرد: توقع داریم با توجه به این که موضوع کودک از موضوعات بسیار ظریف و حساس جامعه است، تک تک دوستان در این زمینه احساس مسئولیت کرده و مسئولان به شکل ویژه به این موضوع توجه کنند.
معاون استاندار افزود: اگر به کودکان توجه نکنیم جامعه در آینده دچار آسیب‌های بسیار بزرگی خواهد شد.
وی هم چنین تعلیم و تربیت کودکان را از ضروریات خوانده و به دو بال یک پرنده تشبیه کرد، افزود: کودکان حق تعلیم و تربیت بر گردن ما دارند.
 ولی پوری با ذکر این نکته که کودکان قشر تاثیرپذیر و آسیب پذیر جامعه هستند، افزود: ما باید اصول برخورد صحیح و تعلیم و تربیت را بلد باشیم و با تربیت صحیح به رشد کودکان کمک کنیم.
این مسئول هم چنین بر لزوم مراقبت از سلامت جسمی و روانی کودکان تاکید کرده با اشاره به اهمیت آموزش والدین برای چگونگی برخورد صحیح با کودکان و نوجوانان افزود: باید با حضور کارشناسان آگاه به مسائل تربیتی والدین در این زمینه آموزش ببینند.
وی گفت: به منظور برگزاری جشن ویژه هفته ملی کودک در تمام گستره استان البرز، کمیته های متناظر شهرستانی حقوق کودک در استان البرز تشکیل شود.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061209514/کودکان-محلات-کم-برخوردار-در-اولویت-فعالیت-های-فرهنگی-قرار-گیرند

دکمه بازگشت به بالا