اخبار استان ها

۱۴۰ گلخانه جدید در منطقه سیستان احداث می شود

۱۴۰ گلخانه جدید در منطقه سیستان احداث می شود
ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با هدف ایجاد اشتغال، کمک به معیشت روستاییان، افزایش درآمد خانوارها و ارتقا کمی و کیفی محصولات، ۱۴۰ گلخانه در منطقه سیستان ایجاد می شود.

به گزارش ایسنا، حسین مدرس خیابانی در چهارمین نشست قرارگاه غدیر افزود: در حوزه زیربنایی به منابع دولتی وابسته هستیم اما در بخش اشتغال و سرمایه‌گذاری باید بخش خصوصی را فعالیت کنیم.
وی افزود: ۱۰۰۰ اصله نهال رایگان در روستاهای منطقه سیستان در جهت ایجاد اشتغال روستاییان توزیع شده که این رقم افزایش پیدا خواهد کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین ایجاد ۶۰ هکتار سطح زیر کشت گیاهان دارویی با کمک جهادکشاورزی و پارک علم و فناوری برای ایجاد اشتغال منطقه سیستان در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: با تشکیل قرارگاه غدیر همه در جریان الویت های منطقه سیستان قرار گرفته اند و یک برنامه ریزی درست برای پیشبرد این اهداف صورت گرفته‌است.
مدرس خیابانی تاکید کرد: یکی از موضوعات قرارگاه غدیر تقسیم درست کار است تا بتوانیم به اهداف این قرارگاه برسیم.
وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم در سیستان ایجاد اشتغال بوده که هم‌اینک بسته اشتغال سیستان در حال اجراست اما باید شتاب گیرد.
استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: آب چاهک ها می تواند نیاز بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی، شیلات و گردشگری را تامین کند.
مدرس خیابانی بیان کرد: هرکس در جهت ایجاد اشتغال تمایل به سرمایه‌گذاری در منطقه سیستان را دارد مورد حمایت قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: اشتغال و معیشت مردم منطقه سیستان یکی دیگر از اهداف قرارگاه غدیر است که ما باید بتوانیم مردم را در منطقه سیستان ماندگار کنیم چرا که این سکونت در حفظ امنیت پایدار موثر است.
استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: محور بعدی قرارگاه غدیر ارتقای شاخص های عمرانی در منطقه سیستان است که با کمک منابع دولتی بتوانیم از این طریق به توسعه سیستان و استان کمک کنیم.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061209512/۱۴۰-گلخانه-جدید-در-منطقه-سیستان-احداث-می-شود

دکمه بازگشت به بالا