اخبار فضای مجازی

صعود لاجوردی‌پوشان به یک چهارم‌نهایی والیبال قهرمانی جهان

صعود لاجوردی‌پوشان به یک چهارم‌نهایی والیبال قهرمانی
جهان
مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان ۲۰۲۲ که از روز جمعه چهارم شهریور با حضور ۲۴ تیم در شش گروه و در دو کشور لهستان و اسلوونی آغاز شده بود، روز چهارشنبه نهم شهریور به پایان رسید.
 
در پایان این مرحله تیم‌های لهستان، اسلوونی، ایتالیا، صربستان، برزیل، فرانسه، هلند، آمریکا، ترکیه، اوکراین، ژاپن، ایران، آرژانتین، کوبا، آلمان و تونس در رتبه‌های اول تا شانزدهم قرار گرفتند و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
 
مرحله نخست حذفی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان از روز شنبه ۱۲ شهریور آغاز شد و به مدت چهار روز با هشت مسابقه در دو کشور لهستان و اسلوونی پیگیری می‌شود.
 
تیم ملی والیبال ایتالیا در دومین دیدار این مرحله که در سالن استوژیتس آرنا شهر لیوبلیانای اسلوونی برگزار شد به مصاف کوبا رفت و سه بر یک این تیم را شکست داد.
 
لاجوردی‌پوشان در ست دوم ۲۵ بر ۲۱ مغلوب کوبا شدند، اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیاز‌های ۲۵ بر ۲۱، ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۱۸ به پیروزی رسیدند تا به عنوان دومین تیم راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند.
 
پیش از ایتالیا نیز تیم ملی والیبال اسلوونی با شکست سه بر یک آلمان به جمع هشت تیم برتر این رقابت‌ها صعود کرد. اسلوونی در مرحله بعد به مصاف برنده دیدار هلند و اوکراین می‌رود و ایتالیا نیز با برنده دیدار فرانسه و ژاپن بازی خواهد کرد.
 
امروز (یکشنبه سیزدهم شهریور) دو دیدار دیگر مرحله یک هشتم نهایی در سالن آرنا گلیویس در شهر گلیویتسه لهستان برگزار خواهد شد. تیم آمریکا از ساعت ۲۰ به مصاف تونس می‌رود و از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه دو تیم لهستان و تونس با هم مسابقه می‌دهند.
 
تیم ملی والیبال ایران نیز در آخرین مسابقه این مرحله از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه روز سه‌شنبه ۱۵ شهریور به مصاف برزیل می‌رود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8230679/صعود-لاجوردی‌پوشان-به-یک-چهارم‌نهایی-والیبال-قهرمانی-جهان

دکمه بازگشت به بالا