اخبار استان ها

افزایش ۱۳۰ درصدی هویت گذاری دام‌ها در آذربایجان شرقی

افزایش ۱۳۰ درصدی هویت گذاری دام‌ها در آذربایجان شرقی
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر امور دام سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی خبر از افزایش ۱۳۰ درصدی هویت گذاری دام‌های استان در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل از آن خبر داد.

عزیز نوروزی در جلسه کارگروه تولیدات دام و طیور که در اتاق جلسه سازمان برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی فقط به دامدارانی تسهیلات، خدمات و نهاده دامی ارائه می‌دهد که در سامانه پلاک کوبی، احراز هویت شده و اطلاعاتشان ثبت شده است. 
وی ادامه داد: روند پلاک کوبی پیشرفت چشمگیری داشته و آمار هویت گذاری در استان از شروع طرح تا انتهای مرداد ۱۴۰۱ تعداد پنج میلیون و ۳۰۱ هزار و ۶۹۸ راس است که به تفکیک، دام سنگین ۷۷۹ هزار و ۸۰۹ راس، دام سبک چهار میلیون و ۵۲۱ هزار و ۲۰۵ راس و اسب، استر و شتر ۶۸۴ مورد است.
وی اظهار کرد: اتحادیه‌ها و تشکل‌های زیربخش دام و طیور باید برای مقاطع میان مدت و بلندمدت برنامه داشته باشند و در ارتباط با اجرای این برنامه‌ها مطالبه گر باشند و هدف اصلی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی نیز به خودکفایی رسیدن اتحادیه‌ها است، به طوری که بتوانند به عنوان کمک و بازوی اجرایی دولت برای بخش تولید برنامه ریزی جامع و اجرایی داشته باشند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان،نوروزی افزود: تشکل‌ها می‌توانند در زنجیره‌های تولید نقش ارزنده‌ای ایفا کرده و در جهت حمایت از تولید در امر صادرات محصولات تولیدی و واردات نهاده‌ها نقش ایفا کنند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061309994/افزایش-۱۳۰-درصدی-هویت-گذاری-دام-ها-در-آذربایجان-شرقی

دکمه بازگشت به بالا