اخبار استان ها

تخلفات مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی زنجان را به کجا گزارش دهیم؟

تخلفات مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی زنجان را به کجا گزارش
دهیم؟
ایسنا/زنجان مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت:شهروندان در صورت مشاهده موارد غیربهداشتی در مراکز ثابت و سیار تهیه و توزیع مواد غذایی استان زنجان می‌توانند با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

جلیل نصیری در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در زنجان، اظهار کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستورالعمل ویژه‌ای برای مراکز ثابت و سیار تهیه و توزیع مواد غذایی ابلاغ کرده که طبق آن عمل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه کیوسک‌های سیار تهیه و توزیع مواد غذایی شرایط خاصی دارند، افزود: محل اسکان کیوسک‌های سیار تهیه و توزیع مواد غذایی در زنجان توسط شهرداری تعیین می‌شود و سپس بر اساس شرایط خود از معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان مجوز لازم را اخذ می‌کنند.
این مسئول با بیان اینکه مراکز سیار تهیه و توزیع مواد غذایی به صورت روزانه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و یک‌بار در هر فصل بازرسی می‌شود، تصریح کرد: در صورتی که مراکز سیار تهیه و توزیع مواد غذایی طبق دستورالعمل ابلاغی عمل نکنند، به آنان تذکر داده می‌شود و در صورت تکرار به دادگستری معرفی می‌شوند.
مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم‌پزشکی استان، ادامه داد: مراکز سیار تهیه و توزیع مواد غذایی با کارشناسان بهداشت محیط بخش خصوصی قرارداد دارند و آنان به صورت ماهانه از این مراکز بازدید می‌کنند و عملکرد را به معاونت بهداشت ارسال می‌کنند تا بررسی شود.
نصیری با بیان اینکه شهروندان در صورت مشاهده موارد غیربهداشتی در مراکز ثابت و سیار تهیه و توزیع مواد غذایی استان زنجان می‌توانند با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند تا در اسرع وقت رسیدگی شود، اظهار کرد: کارشناسان بهداشت محیط طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت به شکایات این سامانه و غیره رسیدگی می‌کنند.
وی با اشاره بررسی وضعیت آب، فاضلاب، کیفیت مواد غذایی مراکز ثابت و سیار تهیه و توزیع مواد غذایی زنجان توسط کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، خاطرنشان کرد: نمونه‌های شکایتی در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061309984/تخلفات-مراکز-تهیه-و-توزیع-مواد-غذایی-زنجان-را-به-کجا-گزارش-دهیم

دکمه بازگشت به بالا