اخبار ورزشی

کروکی آنلاین سه هفته دیگر رونمایی می‌شود

کروکی آنلاین سه هفته دیگر رونمایی می‌شود
رئیس بیمه مرکزی آقای بهزادپور در نشست خبری هفته دولت نکاتی را مطرح کرد. بیمه جز ارکان بسیار مهم هر کشور است .حق بیمه تولیدی در دنیا ۶ هزار میلیارد دلار است .حق بیمه منطقه ۹۵ میلیون دلار است . در ایران حق بیمه ۲۷.۴ میلیارد دلار و سهم ما از دنیا ۴ درصد، همچنین ضریب نفوذ ما ۲.۴ درصد است .حق تولیدی ما نسبت به گذشته بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است.
خسارت پرداختی ما حدود ۶۵ هزار میلیارد بود که در چهار ماه گذشته ۴۶ درصد رشد داشته است. موارد پرداخت خسارتی هم رشد کرده است .تعدادی هم خسارت پرداختی ۵۲.۵ میلیون فقره بوده که در ۴ ماه ابتدای سال رشد معادل ۵۰ درصد سال داشته است.
 پرداخت خسارت ما ۵۶.۴ درصد و نسبت به سال قبل ۲.۸ درصد رشد بوده است .از این آمارها حدود ۷۰ درصد سهم بخش غیر دولتی بوده است.
او می گوید:شخص ثالث و مازاد چهار ماه امسال به ۲۷.۲ درصد رسیده و درمان نیز در این مدت رشد داشته است. زندگی هم در این چهار ماه ۱۲.۸ درصد رشد داشته است .سرمایه گذاری صنعت بیمه ۱۳۰ هزار میلیارد تومان بوده است. ۲۵۰ هزار میلیارد تومان مجموع دارایی بیمه بوده است.
بهزاد پور گفت:درسال ۱۴۰۰ شخص ثالث حدوده ۳۵ درصد بیمه را پوشش می دهد .ضریب خسارت خیلی تغییری نداشته است.حق بیمه سرانه هم به یک میلیون ۳۵۴ هزار تومان رسیده است.مجموع نمایندگان فعال در بیمه شامل ۹۵ هزار شعبه و ۲۰۰۰ نفر ارزیاب خسارت هستند.اصلی ترین سند برای بیمه سند تحول که با جزئیات کامل به بیمه پرداخته است.
او می گوید :مهم ترین محورهای سند تحول در حوزه بیمه مبارزه با فساد ،ارتقای بیمه،تحول دیجیتال ،نظارت موثر ،کاهش تصدی گری و مردمی شدن صنعت بیمه است.برای گام برداشتن به سوی سند تحول بیش از ۱۵ پروژه را آغاز کردیم .
بهزادپور گفت:تکلیف ما تکمیل نسخه الکترونیک است .پروژه که داریم کروکی آنلاین است حرکت بعدی و جدی برای ما تلقی می شود. بنا بود افتتاح در هفته دولت باشد اما نشد ظرف دو سه هفته آینده رونمایی خواهد شد.به صورت پایلوت در یکی از استان ها اجرا می شود. این سامانه دستیابی برای آمار را برای ما فراهم می کند.
۵ شرکت اعلام آمادگی کرده اند که می توانند در زمینه بیمه آنی عمل کنند.مورد بعد اپلیکیشنی است که مردم بتوانند تصادف زیر ۵ میلیون را در آنجا منتقل و خسارت دریافت کنند . سامانه آماده شده بخش اول شناسایی تخلف و بعد پیش بینی است.
او می گوید:نظارت هوشمند از اهداف مهم ما است. در مورد پلتفرم هم به جمع بندی رسیده ایم  و تا پایان سال تکمیل می شود.
او گفت:در سندی با قوه قضاییه به تفاهم رسیده ایم. این موضوع برای کاهش خسارت جانی و مالی و موارد این چنینی کار بسیار مهمی است. خروجی این پروژه ممکن است اصلاح مقرراتی باشد. یک پروژه دیگر که در حال بررسی است بحث توسعه بیمه تکمیلی است.پروژه سویچ یکی از موارد زیر شاخصه نظارت هوشمند است. امسال می‌خواهیم شرکت‌ها را مبنا قرار دهیم که بتوانند اوراق را با هماهنگی بورس منتشر کنند تا بتوانیم از ابزار‌های مالی استفاده کنیم.
بهزادپور می‌گوید:در تلاش هستیم که سامانه هاب درمان را با بیمه سلامت، بعد تامین و وزارت بهداشت تکمیل و انجام دهیم. نهایتا تا دو ماه آینده بتوانیم بیمه تکمیلی را به سامانه متصل کنیم. امسال در بحث قرارداد‌های بیمه‌ای نقش پررنگی داشته ایم.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8227343/کروکی-آنلاین-سه-هفته-دیگر-رونمایی-می‌شود

دکمه بازگشت به بالا