اخبار بین المللی

کنسول‌گری رژیم صهیونیستی در مغرب یا جرثومه فساد؟

کنسول‌گری رژیم صهیونیستی در مغرب یا جرثومه فساد؟
نتیجه تحقیقات وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از رسوایی مالی و اخلاقی تا سوء استفاده از زنان در ساختمان کنسولگری این رژیم در پایتخت مغرب پرده برداشت.
 روزنامه رای الیوم نوشت: رادیو رژیم صهیونیستی نتیجه تحقیقات درباره فساد‌های مالی و اخلاقی در کنسولگری رژیم صهیونیستی در رباط را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی درباره حوادثی مانند سوء استفاده از زنان، آزار جنسی، گم شدن هدایا و درگیری‌های شدید میان کارمندان این کنسولگری تحقیق کرده است.
پیش بینی می‌شود شماری از دیپلمات‌های رژیم صهیونیستی در این حوادث دست داشته باشند و شمار دیگری از سیاستمداران نیز در پرونده‌های عزل و نصب‌ها و استعفا‌ها دخالت داشته اند.
رادیو رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که بسیاری از استعفا‌ها و عزل افراد با رسوایی‌های مالی و سوء استفاده از نفوذ بویژه برای جمع کردن کمک از یهودیان ساکن مغرب و دریافت کمک‌های مالی از دولت مغرب در ارتباط باشد.
رسانه‌های مغرب نیز با اشاره به رسوایی‌های صورت گرفته در دفتر ارتباط رژیم صهیونیستی در رباط، پایتخت این کشور اعلام کردند که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی شماری از دیپلمات‌ها در این دفتر را برکنار یا مجبور به استعفا کرده است که تاکنون نام چهارنفر از آن‌ها منتشر شده است.
از میان این چهار نفر یک زن دیپلمات نیز بوده است که تابعیت مغربی و فرانسوی داشته است که پس از برکناری و پایان یافتن قرارداد به پاریس بازگشته است.
سه کارمند برکنار شده نیز صهیونیست‌هایی دارای اصالت مغربی بوده اند و انتظار می‌رود سیمون، کنسول رژیم صهیونیستی و مریم العسری، منشی دیوید گوفرین، رئیس دفتر ارتباطات این رژیم از جمله کسانی باشند که به زودی برکنار می‌شوند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8232032/کنسول‌گری-رژیم-صهیونیستی-در-مغرب-یا-جرثومه-فساد

دکمه بازگشت به بالا