اخبار استان ها

دستاوردهای دوران دفاع مقدس تبیین شود/ بازگشایی مسیر اربعین به برکت خون شهدا بوده است

دستاوردهای دوران دفاع مقدس تبیین شود/ بازگشایی مسیر اربعین
به برکت خون شهدا بوده است
ایسنا/قم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم با اشاره به اینکه باید سیره شهدا به نسل جدید منتقل شود، گفت: باید جوانان ما بدانند که دشمنان نظام در دوران جنگ چه فتنه‌هایی را انجام دادند.

احمد حاجی‌زاده امروز دوشنبه ۱۴ شهریورماه در جلسه ستاد گرامیداشت چهل و دومین سالگرد هفته دفاع مقدس که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری  برگزار شد، با اشاره به اینکه بازگشایی مسیر اربعین به برکت خون شهدا بوده است، اظهار کرد: هر لحظه که در این مسیر توفیق حرکت داریم باید شهدا را یاد کنیم.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به موضوع تبیین ارزش‌های دفاع مقدس تاکید دارند، عنوان کرد: دفاع مقدس یک گنج عظیم است که باید در هفته دفاع مقدس آن را تبیین کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم با اشاره به اینکه باید نقش امام در طول جنگ را در هفته دفاع مقدس تبیین کنیم، مطرح کرد: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در دوران جنگ یک نقش بی‌نظیر داشتند که متاسفانه تاکنون به آن پرداخته نشده است.
وی با بیان اینکه باید به نقش بانوان در دوران جنگ نیز توجه شود، خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس فرصتی است که باید از آن برای بیان این موضوعات استفاده شود.
حاجی‌زاده با اشاره به اینکه کلام امام(ره) در جنگ معجزه می‌کرد، تصریح کرد: اگر در دوران بنی صدر مقام معظم رهبری وارد عرصه نشده بودند، شرایط بسیار خطرناک می‌شد.
وی با بیان اینکه حرکت دفاع مقدس در مسیر دفاع از اسلام بوده است، یادآور شد: باید ابعاد مختلف و اثرگذار  دوران دفاع مقدس بررسی و برای نسل جوان تبیین شود.
وی با بیان اینکه باید در حوزه دفاع مقدس دغدغه‌مند عمل کنیم، اظهار کرد: باید تمام کمیته‌های دفاع مقدس یک وقت ویژه ای را  به این موضوع اختصاص دهند.
حاجی‌زاده با اشاره به اینکه باید فعالیت‌های ما در دل جامعه اثرگذار باشد، تصریح کرد: فرصت زیادی تا هفته دفاع مقدس باقی‌نمانده است و باید در این عرصه عمیق فکر کنیم.
وی با بیان اینکه کنگره شهدا نیز یک موضوع بسیار مهم است، عنوان کرد: در این مجموعه نیز افراد و مجموعه‌های بسیاری فعالیت دارند که باید از آن‌ها حمایت شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم با اشاره به اینکه نمایش فصل شیدایی یک برنامه هنری و اثرگذار است، مطرح کرد: باید تمام مجموعه استان برای حمایت از این نمایش بسیج شود.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061411356/دستاوردهای-دوران-دفاع-مقدس-تبیین-شود-بازگشایی-مسیر-اربعین-به

دکمه بازگشت به بالا