اخبار بین المللی

درخواست دبیر کل سازمان ملل از جامعه جهانی برای کمک به پاکستان

درخواست دبیر کل سازمان ملل از جامعه جهانی برای کمک به
پاکستان
دبیر کل سازمان ملل از جامعه جهانی بویژه کشور‌های توسعه یافته خواست به پاکستان در مقابله با سیل بزرگ این کشور و پیامد‌های اقتصادی و معیشتی آن کمک کنند.
«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در یک پیام ویدیویی که در نشست وزارت امور خارجه پاکستان با مقامات دیپلماتیک کشور‌های عضو با هدف جمع آوری کمک برای سیل زدگان این کشور برگزار شد، گفت: حمایت جامعه جهانی از پاکستان در حالیکه میلیون‌ها نفر از مردم این کشور خانه‌ها، مدارس و امکانات بهداشتی خود را از دست داده و معیشت آن‌ها بر اثر حوادث ناشی از تغییرات اقلیمی از جمله سیل به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است، باید در اولویت قرار گیرد.
او با اشاره به خسارت زیاد باران‌های سیل آسا به زیرساخت‌های پاکستان و تخریب صد‌ها هزار واحد مسکونی در این کشور خواستار جمع آوری کمک ۱۶۰ میلیون دلاری توسط کشور‌های عضو سازمان ملل برای سیل زدگان پاکستانی شده و ابراز امیدواری کرد در صورت تحقق این امر بیش از پنج میلیون نفر غذا، آب، بهداشت، آموزش اضطراری و حمایت بهداشتی فوری را دریافت کنند.
آنتونیو گوترش با اشاره به آمار ارائه شده از سوی دولت پاکستان مبنی بر تحت تاثیر قرار گرفتن ۳۳ میلیون نفر بر اثر سیل ناگهانی این کشور افزود: بیایید همه دست در دست هم داده و از مردم پاکستان در لحظات نیازشان حمایت کنیم.
«بلاول بوتو زرداری» وزیر امور خارجه پاکستان نیز در مراسم مذکور طی سخنانی از جامعه بین المللی خواست تا سخاوتمندانه از برآوردن نیاز‌های مردم پاکستان در حالیکه خسارات سیل زندگی و معیشت آن‌ها را به شدت تحت تاثیر قرار داده است، حمایت کنند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8227590/درخواست-دبیر-کل-سازمان-ملل-از-جامعه-جهانی-برای-کمک-به-پاکستان

دکمه بازگشت به بالا