اخبار بین المللی

لاوروف: غرب به تعهدات خود در قبال روسیه عمل نمی‌کند

لاوروف: غرب به تعهدات خود در قبال روسیه عمل نمی‌کند
سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در سخنانی گفت: غرب به تعهدات خود برای کمک به صادرات مواد غذایی روسیه برای رسیدن به بازارهای جهانی عمل نمی‌کند.
به گزارش الجزیره، وزیر خارجه روسیه افزود: بورل صحبت از دیپلماسی را کنار گذاشته و اکنون از پیروزی‌ها و ارائه تسلیحات به اوکراین صحبت می کند.
روز گذشته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: ذخایر نظامی بیشتر کشور‌های عضو اتحادیه اروپا به میزان زیادی کاهش یافته است، زیرا ما ظرفیت زیادی را در اختیار اوکراینی‌ها قرار داده ایم. 
او از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا خواست، هزینه‌های نظامی خود را بهتر هماهنگ کنند.
بورل همچنین ابراز تاسف کرد که ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا فرصت را برای آموزش نیرو‌های مسلح اوکراینی ماه‌ها قبل از آغاز حمله روسیه در ماه فوریه از دست دادند در حالیکه چندین کشور عضو چنین درخواستی را مطرح کرده بودند.
وزیر امور خارجه روسیه همچنین با اشاره به انتخاب لیز تراس به سمت نخست وزیری انگلیس گفت: او باید قبل از اظهار نظر درباره روسیه، مشکلات با همسایگان خود در اروپا را مدیریت کند.
 لیز تراس چند روز پیش در سخنانی در گردهمایی حزب محافظه‌کار از پاسخ به پرسشی در مورد دوستی یا دشمنی امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه طفره رفت و گفت که رئیس جمهور فرانسه را از روی کارهایش قضاوت می‌کند.
او همچنین در سخنانی در نشستی با اعضای حزب محافظه‌کار در شهر بیرمنگام اعلام کرده بود در صورت لزوم آماده شلیک موشک‌های هسته‌ای است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8232875/لاوروف-غرب-به-تعهدات-خود-در-قبال-روسیه-عمل-نمی‌کند

دکمه بازگشت به بالا