اخبار علمی پزشکی

آغاز ثبت‌نام آزمون “صلاحیت حرفه‌ای گروه پرستاری”

آغاز ثبت‌نام آزمون “صلاحیت حرفه‌ای گروه پرستاری”
مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به مشارکت گروه پرستاری در مراسم پیاده‌روی اربعیین حسینی، آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران در تاریخ ۲۸ مهرماه سال جاری برگزار می‌شود و داوطلبان می‌توانند از ۱۵ تا ۲۷ شهریور ماه با مراجعه به وبسایت www.sanjeshp.ir نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که پیش از این، زمان ثبت‌نام آزمون «صلاحیت حرفه‌ای پرستاران» از تاریخ دوم تا دهم مردادماه اعلام شده بود و قرار بر این بود که ۲۴ شهریور، این آزمون برگزار شود. یک روز بعد از شروع ثبت‌نام، مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، اعلام کرد که زمان برگزاری آزمون به دلیل مشارکت گروه پرستاری در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از ۲۴ شهریور به زمان دیگری موکول شده که متعاقبا اعلام خواهد شد. لذا با توجه به تغییر زمان آزمون، زمان ثبت نام نیز تغییر کرد.
آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران در دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران، اراک، ارومیه، اردبیل، اصفهان، اهواز، ایلام، بندرعباس، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، بوشهر، تبریز، گیلان، زاهدان، سمنان، کردستان، شیراز، شهرکرد، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه، گلستان، لرستان، مشهد، همدان، یاسوج، زنجان، مازندران و یزد برگزار خواهد شد.
کلیه داوطلبانی که دارای دانشنامه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پرستاری و یا دانشنامه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد اتاق عمل و هوشبری هستند یا گواهی فراغت از تحصیل در رشته‌های فوق از دانشگاه محل تحصیل خود دارند، می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.
بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، مدارک تحصیلی داوطلبان خارج از کشور باید به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد. همچنین داوطلبان صرف نظر از دانشگاه محل فراغت از تحصیل یا دانشگاه محل خدمت، می‌توانند هر یک از حوزه‌های ذکر شده را به عنوان حوزه امتحانی انتخاب کنند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061512094/آغاز-ثبت-نام-آزمون-صلاحیت-حرفه-ای-گروه-پرستاری

دکمه بازگشت به بالا