اخبار استان ها

لزوم الحاق مناطقی از حریم شهر به داخل محدوده شهری/ نیاز حریم مناسب برای شهر یزد درخصوص توسعه

لزوم الحاق مناطقی از حریم شهر به داخل محدوده شهری/ نیاز حریم
مناسب برای شهر یزد درخصوص توسعه
ایسنا/یزد رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد مطرح کرد: درخصوص حریم و محدوده یزد مشکلاتی ایجاد شده است از جمله اینکه برخی منازل و معابر در حریم شهر است در حالی که داخل محدوده شهر یزد قرار نگرفته است.

«محمد علی اعتباری» در جلسه این کمیسیون  ادامه داد: این مناطق که در حریم شهر هستند باید برای رعایت اصول شهرسازی و معماری همچنین نظارت و خدمات دهی شهرداری، در داخل محدوده شهری قرار بگیرد.
به گفته وی، یزد برای توسعه باید دارای حریم مناسبی باشد که در آینده بتوان از این ظرفیت استفاده کرد به همین دلیل پیشنهاد شد فاصله یزد تا مهریز و یزد تا تفت به حریم شهر یزد اضافه شده، همچنین از طرف شمال زمین های مناسبی که قابلیت مسکونی شدن را دارد در حریم شهر قرار بگیرد.
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران افزود: علاوه بر این پیشنهاد شد شهر حمیدیا و روستاهایی چون اکرمیه و اکرم آباد که جمعیت زیادی دارند و متصل به یزد هستند، به محدوده شهر یزد ملحق شوند که با موافقت کمیسیون عمران همراه شد. البته این موضوع  تعامل و همفکری بیشتر و همراهی مسئولان استانی را می طلبد.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شورای شهر یزد، گفت: تصمیم گرفته شد طرح تکمیلی این موضوع در جلسه آینده ارائه تا به صورت لایحه در صحن مطرح و رای گیری شود.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612403/لزوم-الحاق-مناطقی-از-حریم-شهر-به-داخل-محدوده-شهری-نیاز-حریم

دکمه بازگشت به بالا