اخبار استان ها

ضرورت اتصال تعاونی های کوچک در گیلان

ضرورت اتصال تعاونی های کوچک در گیلان
ایسنا/گیلان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: ضروری است تعاونی های کوچک در گیلان بهم متصل شوند و اتحادیه تشکیل دهند.

سیاوش آقاجانی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای تقویت بخش تعاون لازم است فرهنگ کار گروهی را در استان ارتقا دهیم، اظهار کرد: متاسفانه همچنان دیده می شود افراد تمایل دارند با آورده خرد به تنهایی کار کنند و برای تغیییر این نگاه نیاز به توسعه کار فرهنگی و تحول در رویکردهای کلان است.
وی افزود: علاوه بر تعاونی های موجود، تعاونی های روستایی برای اداره کل تعاون از اهمیت بالایی برخوردار است و امسال با تفاهم نامه هایی که امضاء شد بیش از ۳۰ تعاون روستایی در گیلان ایجاد شده است.
آقاجانی ادامه داد: برای زیاد کردن تعاون های روستایی گیلان منابع خوبی وجود دارد و باید از ظرفیت های موجود بهره بگیریم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: هر چقدر تعاونی ها گسترده تر و چند منظوره تر شوند زنجیره ارزش کامل تری ایجاد می شود و نفع این امر مهم به تولید کننده و مصرف کننده بر می گردد.
وی ادامه داد: در حال حاضر سه تعاونی از ۱۱ تعاونی برتر کشور از آن گیلان است و ۲۵ درصد تولید گوشت سفید گیلان بر عهده تعاونی ها است. ضمن اینکه صد درصد صید ماهی توسط تعاونیهای صیادی انجام می شود.
آقاجانی با بیان اینکه تعاونی های کشاورزی از تعاونی های توانمند گیلان محسوب می شود و اقبال خوبی هم دارند، خاطرنشان کرد: برای حمایت بیشتر از تعاونی های کشاورزی استان بحث های ترویجی و اموزشی را در ستور کار داریم.
وی در ادامه نظارت و صیانت را مقوله های مهمی در تعاونی ها عنوان کرد و گفت: نظارت حلقه ارزشمند صیانت از تعاونی ها است و نظارت ها به اعضای تعاونی ها اطمینان می دهد تا بتوانند جدی تر در موضوعات ورود کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان بر تسریع بر اجرای سند ملی تعاون در گیلان تاکید کرد و گفت: ضروری است تعاونی های کوچک به هم متصل شوند و اتحادیه تشکیل دهند تا بتوانند در برندسازی ها قدم های موثری بگذارند.
وی افزود: تعاونی های مسکن گیلان نیز در قالب مسکن مهر ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد را به صاحبان واگذار کرده اند و برخی از واحدها هم هستند که هنوز تحویل نشده اند و باید تحویل داده شوند.
آقاجانی گفت: در طرح جهش مسکن نیز ساخت ۲۰۰ هزار واحد برعهده بخش تعاون گذاشته شده است که حتما برای اجرای آن در گیلان از تعاونی های موفق مسکن استفاده خواهیم کرد.
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از حمایت از تعاونی های دانش بنیان در گیلان خبرداد و گفت: در حال حاضر سه تعاونی دانش بنیان در استان وجود دارد که در سطح ملی فعالیت می کنند. تعاونی های دانش بنیان با ایجاد ارزش افزوه مضاعف تولید ثروت و توزیع  عدالت محور را برای جامعه به ارمغان می آورند.
انتهای پیام 

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612424/ضرورت-اتصال-تعاونی-های-کوچک-در-گیلان

دکمه بازگشت به بالا