اخبار استان ها

بلیت وسایل حمل‌ونقل باید با قیمت مصوب به دست زائران اربعین برسد

بلیت وسایل حمل‌ونقل باید با قیمت مصوب به دست زائران اربعین
برسد
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بلیت اتوبوس و هواپیما باید با نرخ تعیین شده به دست زائران اربعین برسد و دستگاه های متولی باید بر نحوه فروش و قیمت آن نظارت داشته باشند.

رحمت الله فیروزی پوربادی در گفت و گو با ایسنا، درباره اقدامات صورت گرفته برای تسهیل حمل و نقل زائران اربعین، بیان کرد: از مدت ها قبل تدابیری برای تسهیل حمل و نقل زائران اربعین اندیشیده شده است. قیمت مشخصی برای بلیت هواپیما و اتوبوس هم در مسیر رفت و هم در مسیر برگشت در ایام اربعین اعلام شده و تلاش بر این بوده تا از حداکثر ظرفیت صندلی های هواپیماها استفاده شود.
ناوگان هوایی تنها پاسخگوی ۶۰ هزار نفر است
این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه با بیان اینکه نظارت لازم از سوی دستگاه های متولی باید اعمال شود تا بلیت با قیمت تعیین شده به دست مردم برسد، اظهار کرد: واقعیت این است که میزان تقاضای بلیت هواپیما در کشور بالاتر از میزان عرضه است و میزان عرضه بلیت هواپیما باتوجه به ظرفیت ناوگان هوایی پاسخگوی این نیاز نیست و ناوگان هوایی شاید بتواند حدود ۶۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار دهد. سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه و شهرسازی که متولی اصلی این حوزه هستند باید بر قیمت بلیت ها نیز نظارت داشته باشند.
نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امیدواریم با برنامه ریزی صحیح وضعیت ناوگان هوایی کشور جوری شود که بتوانیم در چنین ایامی همه افراد متقاضی را تحت پوشش قرار دهیم. اربعین یک جریان مقدسی است که همه باید کمک کنیم تا این مراسم به خوبی برگزار شود.
کمیسیون عمران گزارش های مردمی را دنبال خواهد کرد
فیروزی پوربادی تاکید کرد: بعد از سفر اربعین کمیسیون عمران حتما گزارش های لازم در خصوص این ایام را از مسئوان متقاضی درخواست خواهد کرد. گزارشات مردمی نیز جمع آوری خواهد شد و اگر تخلفی صورت گرفته باشد قطعا با آن برخورد خواهد شد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612445/بلیت-وسایل-حمل-ونقل-باید-با-قیمت-مصوب-به-دست-زائران-اربعین-برسد

دکمه بازگشت به بالا