اخبار استان ها

آسمان گلستان بارانی می‌شود/ احتمال بارش‌های رگباری و آبگرفتگی معابر

آسمان گلستان بارانی می‌شود/ احتمال بارش‌های رگباری و
آبگرفتگی معابر
ایسنا/گلستان رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی گلستان از ورود سامانه ناپایدار جوی از فردا(پنج شنبه 16 شهریور) در استان خبر داد.

محمود محمدقلی پور در گفتگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت آب و هوایی در گلستان اظهار کرد: روز گذشته تغییراتی در وضعیت جوی استان گلستان رخ داده و هوای استان خنک تر شده، همچنین بارش هایی به صورت پراکنده در نواحی کوهستانی گزارش شده است.
وی ادامه داد: امروز با عقب نشینی این سامانه جوی موقتاً آرامش نسبی را در استان شاهد خواهیم بود و آسمان صاف تا قسمتی ابری پیش بینی می شود، همچنین دمای هوا نیز نسبت به روز گذشته دو تا چهار درجه افزایش می یابد.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی گلستان با اشاره به اینکه فردا(پنج شنبه 16 شهریور) مجدداً سامانه ناپایدار امواج خود را به استان گلستان ارسال می کند و بر شدت ناپایداری جوی افزوده خواهد شد، تصریح کرد: فردا نیز رگبارهای پراکنده و کاهش نسبی دما در استان گلستان دور از انتظار نیست.
محمد قلی‌پور تأکید کرد: از روز جمعه به ویژه از بعد از ظهر بر شدت ناپایداری های جوی افزوده می شود و بارش باران به صورت رگباری به همراه رعد و برق در نواحی غربی و ارتفاعات جنوب غرب استان پیش بینی می شود.
وی با بیان اینکه در روز شنبه در بارش ها در سطح گسترده تری اتفاق می افتد و بیشترین شدت فعالیت سامانه در روز شنبه خواهد بود، یادآور شد: در روزهای جمعه و شنبه دمای هوا ۶ تا هشت درجه کاهش می یابد و گلستانی ها هوای خنکی را تجربه می کنند.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی گلستان از خروج این سامانه ناپایدار جوی از روز یکشنبه از استان گلستان خبر داد و گفت: در بعد از ظهر و شب جمعه و روز شنبه انتظار می رود در برخی از نقاط استان شاهد بارش های رگباری با شدت بیشتر و به صورت نقطه ای باشیم و آبگرفتگی معابر در برخی از نقاط نیز دور از انتظار نیست.
محمدقلی پور اضافه کرد: با عبور این سامانه از روز یکشنبه به تدریج شاهد کاهش ناپایداری خواهیم بود و از اواسط هفته آینده مجدد جو خنکی در استان گلستان پیش بینی می شود.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612472/آسمان-گلستان-بارانی-می-شود-احتمال-بارش-های-رگباری-و-آبگرفتگی

دکمه بازگشت به بالا