اخبار استان ها

بانک‌ها برای پرداخت وام به مددجویان بهزیستی سخت می‌گیرند

بانک‌ها برای پرداخت وام به مددجویان بهزیستی سخت
می‌گیرند
ایسنا/البرز  مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: ۶۵۳ نفر از مددجویان و توانخواهان تحت پوشش بهزیستی استان البرز از ابتدای سال جاری تاکنون توسط این نهاد حمایتی از طریق الگوهای مختلف اشتغال مشغول به کار شده‌اند.

به گزارش ایسنا، وجیهه محمدی فلاح روز چهارشنبه ۱۶ شهریورردر جمع خبرنگاران افزود: بر اساس گزارش‌ها از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ از ۲۱۷ طرح خود اشتغالی، مشاغل خانگی و کارفرمایی تایید شده بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، تعداد ۶۷ طرح به مبلغ هفت میلیارد و ۸۵۰میلیون تومان برای پرداخت از طریق صندوق کارآفرینی امید تایید شد که از این تعداد، ۳۶ نفر به مبلغ چهار میلیارد و ۱۸۳ میلیون تومان از منابع اعتباری تبصره ۱۸پرداخت شده است.
وی ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ نیز از مبلغ ۳۵۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ابلاغ اعتبارات تعداد ۵۴۲ طرح خوداشتغالی – مشاغل خانگی معرفی شده به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات به مبلغ ۵۳میلیاردو ۱۰۰میلیون تومان معرفی شده است که تعداد ۹۵نفر به مبلغ ۹میلیاردو ۲۶۰میلیون تومان وام خود را جهت اشتغال به کار دریافت کردند.
محمدی فلاح یادآورشد: همچنین تعداد ۷۹ نفر متقاضی پنل خورشیدی به شرکت توزیع برق استان البرز معرفی شد که از این تعداد ۵۶نفر از شهرستان فردیس، ۲۰نفر از شهرستان اشتهارد و ۳ نفر از شهرستان چهارباغ  هستند تا با توجه به شیوه نامه مرتبط فرایند عملیاتی نصب سامانه خورشیدی اقدامات لازم صورت پذیرد.
مدیرکل بهزیستی استان البرز بیان کرد: جدی ترین چالش‌های در خصوص تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان تضامین و شرایط سختگیرانه برخی بانک‌های عامل است که امیدواریم روئسای بانک‌های عامل در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.
محمدی فلاح اظهار کرد: مددجویان تحت پوشش بهزیستی شامل معلولان، زنان سرپرست خانوار، فرزندان ترخیصی، معتادین بهبود یافته که متقاضی شغل هستند می‌توانند عدد یک را به شماره  ۰۹۹۲۸۵۲۸۰۰۹ ارسال کنند تا همکاران بهزیستی در اسرع وقت با ایشان تماس گرفته و پس از دریافت شرایط و رزومه،  به کارخانجات و کارگاه‌های مرتبط معرفی ‌شوند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612490/بانک-ها-برای-پرداخت-وام-به-مددجویان-بهزیستی-سخت-می-گیرند

دکمه بازگشت به بالا