اخبار استان ها

بیش از ۱۸ هزار هکتار از اراضی باغی و کشاورزی البرز بیمه شد

بیش از ۱۸ هزار هکتار از اراضی باغی و کشاورزی البرز بیمه
شد
ایسنا/البرز معاون امور بیمه‌ای صندوق بیمه محصولات کشاورزی البرز گفت: : در سال زراعی جاری دو هزار و ۳۴۰ بیمه نامه به مساحت ۱۷ هزار و ۶۵۵ هکتار در زیربخش زراعت، ۲۱۰ بیمه نامه به مساحت ۶۴۲ هکتار در حوزه باغات توسط نمایندگی‌های بیمه کشاورزی استان البرز صادر شده است.

به گزارش ایسنا، هادی اسعدی با اشاره به وضعیت بیمه محصولات کشاورزی البرز اظهار کرد: در سال زراعی جاری دو میلیارد تومان غرامت در حوزه بیمه محصولات زراعی و دو میلیارد تومان نیز در حوزه باغات تأیید شده که به زودی به کشاورزان خسارت دیده تحت پوشش بیمه کشاورزی، پرداخت می‌شود.
وی افزود: علاوه بر این، در زیربخش دام، طیور و آبزیان نیز تا کنون شش میلیارد تومان غرامت به تولیدکنندگان این بخش پرداخت شده است.
معاون امور بیمه ای صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان اضافه کرد: در سال زراعی جاری دو هزار و ۳۴۰ بیمه نامه به مساحت ۱۷ هزار و ۶۵۵ هکتار در زیربخش زراعت، ۲۱۰ بیمه نامه به مساحت ۶۴۲ هکتار در حوزه باغات توسط نمایندگی‌های بیمه کشاورزی استان البرز صادر شده است.
وی افزود: در بخش ابنیه و تاسیسات جانبی، پنج بیمه نامه به مساحت ۵۲ هکتار و در خصوص تنه درختان ۱۱۲ بیمه نامه  صادر شده که در مجموع ۳۴۶ هکتار را تحت پوشش قرار داده است.
اسعدی گفت: تا کنون در زیربخش طیور ۶۶۹ بیمه نامه با ظرفیت ۱۰ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۳۵۹ قطعه؛ در بخش دام ۵۸۳ بیمه نامه با ظرفیت ۱۷۶ هزار رأس و در حوزه آبزیان ۷ بیمه نامه با ظرفیت سه میلیون قطعه تا کنون صادر شده است.
این مسئول در پایان از اعلام آمادگی کلیه دفاتر خدمات بیمه‌ای و مراکز جهاد کشاورزی در استان البرز برای انعقاد قرارداد بیمه در کلیه حوزه‌های بخش کشاورزی برای شروع سال زراعی جدید خبر داد.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612501/بیش-از-۱۸-هزار-هکتار-از-اراضی-باغی-و-کشاورزی-البرز-بیمه-شد

دکمه بازگشت به بالا