اخبار استان ها

هزینه‌های گزاف تبلیغات تئاتر جای تعجب دارد

هزینه‌های گزاف تبلیغات تئاتر جای تعجب دارد
ایسنا/خراسان رضوی یک کارگردان تئاتر گفت: از برخی صفحه‌های اینستاگرامی برای تبلیغات تئاتر درخواست می‌کنیم تا پوستر نمایش را به اشتراک بگذراند اما تعدادی از آن‌ها هزینه‌های بسیار گزافی مطالبه می‌کنند که جای تعجب دارد.

محسن رامندی، کارگردان نمایش سایکو که به تازگی در تماشاخانه خورشید مشهد به اجرا رفته، در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ژانر و موضوع نمایش خود اظهار کرد: سایکو نمایشی اجتماعی در مورد خشونت علیه کودکان است و چون می‌تواند برخی از صحنه‌های آن برای کودک ناخوشایند باشد، صلاح دیده‌ایم که سنین زیر ۱۲ سال آن را تماشا نکنند.
وی با بیان اینکه در نخستین شب اجرای این نمایش استقبال مردمی کمی از آن صورت گرفت، افزود: در شب نخست تنها ۵۰ نفر به تماشای اجرا ما آمده بودند؛ در صورتی که گنجایش سالن ۹۰ نفر است. در این شرایط عوامل نمایش معمولا ابتدا از از نزدیکان و آشنایان خود درخواست می‌کنند که به دیدن اجرا بیایند اما باید حمایت‌ها و تبلیغات بیشتری صورت گیرد تا مخاطب با نمایش آشنایی پیدا کند و برای تماشای آن به سالن بیاید.
کارگردان نمایش سایکو با بیان اینکه طی هفت ماه تمرین برای این نمایش پستی و بلندی‌های زیادی را طی کرده‌ایم، تصریح کرد: به دلیل حساس بودن موضوع نمایش از چندین کارشناس حرفه‌ای برای بازنویسی متن کمک خواستیم که موضوع هم برای مخاطب قابل قبول باشد و هم برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی.
رامندی در خصوص مشکلات سالن نمایش خاطرنشان کرد: طبق معمول اتاق فرمان باید روبه‌روی صحنه و پشت به تماشاچیان باشد اما در این سالن اتاق فرمان در کنار صحنه است که این موضوع اصلا استاندارد نیست. البته ما در همان روز اول این مشکل را می‌دانستیم و با همین شرایط قبول کرده‌ایم که این نمایش به اجرا برسد.
تئاتر سایکو به نویسندگی محمدجواد فلاح‌پور، کارگردانی سامان شرفی و محسن رامندی و تهیه‌کنندگی مرتضی عابدی نیز نمایشی اجتماعی است که هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه خورشید واقع در حد فاصل خیابان معلم ۲۸ و چهارراه دانش‌آموز به اجرا می‌رود.
از بازیگران این نمایش می‌توان به سید محمد سادات، مجید نادری، مهدیس احمدیان، مرتضی عابدی، سامان شرفی و محمود کریمی اشاره کرد.
علاقه‌مندان به تماشای این نمایش می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی فروش بلیت تئاتر به آدرس gishot.ir بلیت خود را تهیه کنند.
انتهای‌ پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612537/هزینه-های-گزاف-تبلیغات-تئاتر-جای-تعجب-دارد

دکمه بازگشت به بالا