اخبار استان ها

اجرای پویش همراهان سفر ایمن ویژه اربعین حسینی با ایجاد دو ایستگاه در لرستان

اجرای پویش همراهان سفر ایمن ویژه اربعین حسینی با ایجاد دو
ایستگاه در لرستان
ایسنا/لرستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: همزمان با سراسر کشور در قالب اجرای پویش همراهان سفر ایمن ویژه اربعین حسینی دو ایستگاه با هدف فرهنگ‌سازی ایمنی و ترغیب رانندگان و زائران به استراحت در طول سفر در استان ایجاد شده است.

مرتضی شیروانی، در آیین افتتاح پویش همراهان سفر ایمن ویژه اربعین حسینی در لرستان، با اشاره به اهمیت خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی، اظهار کرد: امسال علاوه‌بر خدمت‌رسانی در امر تسهیل در تردد و ایمنی زائران اربعین حسینی، اجرای پویش سراسری همراهان سفر ایمن ویژه این ایام در دستور کار قرار گرفت که به طور همزمان از ۱۵ تا ۳۱ شهریور هر روز از ساعت ۸ تا ۲۰ در ۱۵ ایستگاه در ۱۰ استان مرزی و معین با هدف فرهنگ‌سازی ایمنی و ترغیب رانندگان و زائران به استراحت در طول سفر برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه لرستان با دو ایستگاه میزبان زائران خواهد بود، افزود: ایستگاه اول در ابتدای آزادراه خرم‌آباد – پل زال و ایستگاه دوم در محور خرم‌آباد – کوهدشت مجتمع خدماتی رفاهی خداکرمی برپا شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان عنوان کرد: طراحی المان پویش استان با الهام از فرهنگ بومی آیینی سنتی لرستان، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، مذهبی و معنوی نظیر سرود، تواشیح، مداحی با گویش محلی، مسابقه عکاسی، مسابقات فرهنگی، پخش ادعیه و … از محورهای این پویش خواهد بود.
شیروانی افزود: همزمان با سراسر کشور در قالب اجرای پویش همراهان سفر ایمن ویژه اربعین حسینی دو ایستگاه با هدف فرهنگ‌سازی ایمنی و ترغیب رانندگان و زائران به استراحت در طول سفر در استان ایجاد شده است.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061612739/اجرای-پویش-همراهان-سفر-ایمن-ویژه-اربعین-حسینی-با-ایجاد-دو-ایستگاه

دکمه بازگشت به بالا